Dorostenci se srdnatě rvali s Boleslaví, nakonec je srazil gól v závěru

Poměrně dobrý výkon podali v posledním zápase nadstavbové skupiny zlínští dorostenci. Ti drželi se soupeřem z Mladé Boleslavi krok a sehráli s ním vyrovnanou partii. Činili se oba brankáři, moc gólů jsme tedy neviděli. Ani bojovný výkon a obětavost k bodům ale nakonec nevedly, Bruslaři vyhráli díky zásahu minutu a patnáct vteřin před koncem. Za Zlín byl jediným úspěšným střelcem Dominik Kos.
22.kolo, so 4.3.2023
Ml.Boleslav
1:2
(0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Kos (Mikel, Vaculík) – 37. Vojáček (Konobejl, Kristek), 59. Vojáček (Hurt). Rozhodčí:Novotná – Bezděk, Kaprál. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 76. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

Uherek (Zábojník) – Kotala, Mořkovský, Řezníček, Mikel, Uřičář, Schmied – Vaculík, Kos, Nesrsta, Holba, Pečner, Valášek, Pešák, Plšek, J. Heš, Klimek

Vystrčil (Císař) – Macháček, Kovář, Křivánek, Fišer, Kubíček, Šilhavý, Průšek – Hájek, Kristek, Lev, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Konobejl, Šindelář.

V první třetině jsme se branky nedočkali, a to i přes to, že průběh byl poměrně svižný! Berani začali aktivně a už po půl minutě si vybojovali přesilovou hru, když žlutomodrý průnik hákováním vyřešil Kryštof Hájek. Početní výhoda se Zlínu příliš nevydařila, trápil je především aktivní hostující forčeking. Největší šance jsme se tak paradoxně dočkali při domácím oslabení! David Šindelář upadl a ševci tak dopředu vysunuli Dominika Kose, jenž se prosmýkl na levý kruh a ostře vypálil! Hrozili i hosté, i když ani v jejich případě nešlo o přesilovkovou situaci. Každopádně přečíslení 2 na 1 ve 13. minutě bylo mimořádně nebezpečné, vše naštěstí pro žlutomodrou střídačku vyřešil vracející se Lukáš Plšek, jenž vyšvihl parádní defenzivní zákrok! Do slibné pozice se v dalším průběhu periody dostával třeba pálící obránce Lukaštík, na druhé straně s před Uherka prosmýkl Jan Hurt. Brankáři vše vyřešili. V další početní převaze se Zlín odhodlal k jedné střele, případný gól by ale stejně neplatil, jelikož domácí se provinili postavením útočícího hráče v brankovišti.

Prostřední část hry nabídla ještě o kus zajímavější průběh než první třetina. Šance si tvořil především Zlín, který také po třech minutách konečně otevřel skóre zápasu! Dominik Kos se při přesilovce postavil před bránu a po Mikelově nahození pohotově zametl kotouč do sítě – 1:0. I nadále hrozili spíše Berani, v tutové pozici například dvakrát byl Luka Pečner. Slovenský forward nejprve jen „dva na nikoho“ s Jakubem Hešem, jenomže bránu netrefil a následně z druhé vlny dorážel kotouč do poloprázdné klece, kus černé gumy se mu ale smekl z hole. Boleslavský brankář Břetislav Vystrčil pak likvidoval i střely Vaculíka a Mikela, chybu ale neudělal a držel svůj tým ve hře o body. A, když pak Jakub Heš ve vlastním oslabení nevyužil další šanci po vypíchnutí puku soupeřovu gólmanovi při rozehrávce, tak přišel trest! Po svižné kombinaci pálil z pravého kruhu Matěj Vojáček, kotouč ještě cinknul o tyčku a skončil v síti! Bruslaři to podobně zkusili ještě jednou v závěru, tentokrát ale parádní semafor vytasil Marek Uherek! Do kabin se šlo za stavu 1:1…

Třetí třetina začala trošku volněji, i tak jsme se po pěti minutách dočkali další veliké příležitosti! V té se zjevil za obranu najíždějící Vojáček, jenž si ale vylámal zuby na gólmanu Uherkovi. O chvíli později už se zdálo, že kotouč se podařilo přes beton dotlačit do sítě, například Jakub Kristek už se radoval. Kus černé gumy ale celým objemem brankovou čáru nepřešel. Zahrozit uměli i Berani, jeden z jejich pokusů dokonce zazvonil o tyčku! V průběhu periody se v nelibost boleslavských hráčů dostal bůhví proč Alex Nesrsta, zlínský útočník byl hned několikrát sražen k ledu…

Pět minut před koncem dostali domácí možnost zahrát si přesilovou hru. Takové příležitosti bylo třeba využít, což si samozřejmě uvědomovala i zlínská střídačka, která si vzala timeout! Početní převaha se Beranům krutě nepovedla, naopak se v ní dostal do samostatného úniku Vojtěch Steklý, kterého naštěstí parádně vychytal Marek Uherek! Minutu a patnáct vteřin před koncem přišla pro Zlín pořádně studená sprcha! Bruslaři parádní kombinací rozložili žlutomodrou obranu a Matěj Vojáček zametl puk do sítě! Ševci se ještě pokusili vrátit do zápasu, ihned odvolali brankáře a hráli v šesti, jenomže ani to nepomohlo. Zápas se dohrál v rohu kluziště, Mladá Boleslav žádné komplikace nedopustila.

Dorostenci tak zakončují nadstavbovou část prohrou a posledním místem. Nyní je na řadě play off na které se musí zlínský celek náležitě připravit!

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): Zápas nám dnes samozřejmě utekl v poslední minutě. Sahali jsme po bodu a nemáme nic... O výsledek jsme se připravili jakousi nezkušeností, jinak tomu týmu není co vytknout. Byla tam bojovnost, odhodlání. Bohužel jedna hloupá chyba nás stála všechno.