Zlepšený výkon na výhru nestačil. Junioři s Jihlavou ztratili dvougólový náskok a berou jen bod

Zlínští junioři předvedli oproti pátečnímu duelu s Kometou výrazně zlepšený výkon. Na vítězství proti Jihlavě přesto nedosáhli a podlehli jí 2:3 po prodloužení. Zápas měl přitom pouhé dva střelce – na zlínské straně již v první třetině dvakrát skóroval Martin Vaculík, dva body Dukle pak hattrickem vystřílel Josef Broš.
42.kolo, so 21.1.2023, PSG aréna
Jihlava
2:3p
(2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Vaculík (Čechmánek, Chludil), 18. Vaculík (Čechmánek, Chludil) – 30. Broš (Pavelec), 50. Broš (Klapica), 64. Broš (Matějíček). Rozhodčí: Blaha, Čech – Kráľ, Smetková. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 2:0, .

Synek – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Mikel – Kaláč, Tomek, Babulík, Pilát, Frömel, Marek, Matúšů, Chludil, Sadovikov, Čechmánek, Vaculík

Maláč – Vandas, Topol, Číhal, Ludvík, Vovsík, Matějíček – Báťa, Modl, Klapica, Kudrna, Valach, Pavelec, Rauš, Kravec, Broš, Sojka, Straka

Berani vlétli do sobotního utkání zcela odlišně než do neúspěšného pátečního s Kometou Brno a od začátku hýřili aktivitou i bojovností. V osmé minutě zápasu nejprve Hamrla trefil tyč, následně už PSG aréna propukla gólovou radostí. Lukáš Chludil vyhrál buly na Jakuba Čechmánka, jenž našel vedle sebe ještě lépe postaveného Martina Vaculíka, a ten se v zakončení nemýlil. Jen o pár vteřin později navíc mohl vedení ještě navýšit Richard Marek, ale kotouč mu v poslední chvíli sjel z hole. Tři minuty před první sirénou se pak domácí obraně podařilo zažehnat velké zmatky ve vlastním brankovišti a půl minuty na to se mohla radovat podruhé. Znovu za to mohla kombinace mezi Chludilem, Čechmánkem a střelcem Vaculíkem, jenž perfektně v jízdě sklepnul hrací předmět za záda Filipa Maláče.

Také druhou část začali zlínští junioři energicky. Po třech a půl minutách mohl mít Vaculík už hattrick, tentokrát byl však úspěšnější jihlavský gólman. Jeho útočná formace každopádně způsobovala soupeři nadále velké potíže. Své individuální dovednosti prezentoval Chludil, který se prokličkoval až k „taháčku” do tyče. Těsně před polovinou zápasu však přišlo snížení, o nějž se z rychlého protiútoku postaral Josef Broš. Zlín byl i po inkasování nadále lepším celkem, odskočit se mu do druhé pauzy přesto nepovedlo. Hamrla trefil bekhendem pouze brankovou konstrukci, při přesilovce v závěru pak k brance nevedly ani rány Chludila, Zavřela nebo zakončení Frömela téměř z brankoviště.

Třetí třetina byla plná vyloučení a menších či větších šarvátek, které její průběh výrazně rozkouskovaly. Beranům navíc ve druhém zápase za pouhých 19 hodin začaly lehce docházet síly, zatímco u Jihlavských se projevil volný páteční den. A tak se dostali až k vyrovnání v 50. minutě zápasu, u nějž byl znovu Broš. Ten potáhl puk a krásně vymetl šibenici. Ve zbytku dvacetiminutovky se hrálo podstatně opatrněji. Nikdo nechtěl pochopitelně udělat chybu a zapříčinit ztrátu bodů. Do třetí sirény tak už gól nepadl a nevznikla ani žádná vyložená šance. V prodloužení pak měl Broš nejprve velkou šanci, při níž bránu těsně minul, a o dvě minuty později už dokonal hattrick i jihlavský obrat. Ševci si tak připsali čtvrtou domácí prohru v řadě. Jejich série zápasů na vlastním ledě bude pokračovat zase v pátek a sobotu.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): Zápas jsme si pokazili sami. Hráli jsme se silným soupeřem, ale určitě to bylo na tři body. Bohužel tam byly individuální chyby, které nás dnes stály ty dva body navíc.

Michal Broš (hlavní trenér HC Dukla Jihlava): Byli jsme připravení na těžký zápas. Věděli jsme, že soupeř teď po nějakém kostrbatějším začátku drží formu, má kvalitní hráče a herní projev, proti kterému se hraje těžko. Chtěli jsme do toho líp nastoupit, první třetina nebyla úplně podle našich představ. Dostali jsme dva góly víceméně do prázdné brány, které v naší hře nemají co dělat. Pak se ale zase projevil charakter našeho týmu, kdy ani po dvou obdržených gólech kluci nešli s hlavami dolů, ale naopak je to nastartovalo k lepším výkonům. Jsem přesvědčený, že za ty dvě třetiny jsme si ten jeden bod navíc zasloužili. Máme to postavené na gólmanovi, kterému se dá věřit a který nás v tom zápase udrží. Od něho to začalo a bojovným, zodpovědným výkonem od druhé třetiny jsme si šli pro vítězství.