Dramatický duel s Hradcem rozhodla v neprospěch Beranů až devátá série nájezdů

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 5. kola Tipsport extraligy 2021/22 s týmem Mountfield HK Hradec Králové 2:3 po samostatných nájezdech a stále čekají na v nové sezoně na vítězství. Fořt a spol. začali duel s Východočeši neúspěšně, neboť po 22 vteřinách inkasovali úvodní gól. Beran se však nevzdali a srdnatě bojovali. V utkání dvakrát srovnali stav zásluhou využitých přesilových her a dramatickou bitvu nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení. Nakonec velké drama rozsekla až devátá série samostatných nájezdů. Na rozhodující gól Filipa Pavlíka již domácí nenašli odpověď. Branky dali Tomáš Mikúš a Zdeněk Okál. Berani ze série tří zápasů na domácím ledě vytěžili pouhý bod. Zlín hraje v úterý 21. září na ledě Liberce.
5.kolo, ne 19.9.2021, ZS Luďka Čajky, Zlín
Mountfield HK
2:3sn
(1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. min T. Mikúš (Trška, Kubiš), 53. Okál (Suhrada, Šlahař) - 1. Jergl (Smoleňák), 42. Jergl (Perret, McCormack), rozhodující nájezd F. Pavlík. Rozhodčí: Pešina, Kika - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 719. Střely na branku: 24:49. Zblokované střely: 17:17. Hity: 7:1. Vhazování: 37/77 (48%) - 40/77 (52%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Kašík - Suhrada, Žižka, Dluhoš, Trška, Gazda, M. Novotný, Matyáš Hamrlík - Kubiš (A), Fořt (C), T. Mikúš - Šlahař, Fryšara, Köhler (A) - Jan Svoboda, Hejcman, Okál - P. Sedláček, Karafiát, Sebera. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Kalina, Jank - Jergl, Cingel, Smoleňák (C) - Orsava, Lev (A), Perret - Oksanen, Lalancette, Kelly Klíma - Lamper, R. Pilař, Kevin Klíma. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda, Čihák.

Samostatné nájezdy: I. série: Kubiš -, Orsava -, II. Köhler +, Oksanen -, III. T. Mikúš -, Jergl -, IV. OKál -, Kelly Klíma +, V. Trška -, Lev, VI. série: Smoleňák -, Köhler -, VII. Kelly Klíma -, Trška -, VIII. McCormack -, Okál -, IX. F. Pavlík +, Köhler -.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Libor Kašík - Aleš Jergl.

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Vstup do zápasu byl pro nás velmi špatný. Zpět do hry nás dostala úspěšná přesilová hra. Soupeř byl silnější ve druhé třetině, dostával nás pod tlak, nicméně skvělá trefa Okála nám dala v závěru šanci hrát o body. Víme, že bod je málo, ale po prvním střídání bychom ho brali. Nevěšíme hlavy, musíme přežít další zápasy a věřit, že se vrátí důležití hráči, kteří jsou zranění."

Ladislav Čihák (asistent trenéra Mountfield HK Hradec Králové): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, dali jsme rychlý gól, ale paradoxně nás to srazilo. Hra byla poté vyrovnaná. Věděli jsme že, soupeř předtím prohrál těsným rozdílem zápasy o gól a bude se rvát s námi o první výhru. Pasáže ve druhé třetiny přinesly hodně nepřesný hokej, z naší strany především hodně nepovedené přesilovky. Jsem rád, že jsem získali dva body. Byl to hodně urputný boj a nepříliš pohledný hokej."