Popáté v sezoně bez vstřeleného gólu! Berany srazil v přesilovkách kanonýr Bulíř

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v dohrávce 43. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu HC Škoda Plzeň 0:4, když popáté v letošní sezoně nedokázali dát ani jeden gól. Zlínské hokejisty srazila do kolen opět nepřesná koncovka a nedisciplinovanost na ledě. Berani vyfasovali celkem devět dvouminutových trestů a Západočeši využili tři přesilové hry. Zlín držel krok se čtvrtým celkem v extraligové tabulce jen v úvodní třetině. Indiáni nasázeli ve druhé třetině všechny čtyři góly, přičemž čistý hattrick zaznamenal plzeňský kanonýr Michal Bulíř. Kubiš a spol. nenavázali na předchozí velmi dobrý výkon z domácího duelu s Libercem. Po výhře Kladna se odstup na barážovou pozici zvýšil zpět na rozdíl propastných čtrnácti bodů. Zlín zůstává o víkendu v Plzni, kde bude trénovat a poté se přesune k utkání v Karlových Varech, které je na programu v neděli 13. února od 15:30 hodin.
43.kolo, pá 11.2.2022, LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň
HC ŠKODA Plzeň
4:0
(0:0, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. min Mertl (Blomstrand, G. Thorell), 29. Bulíř (G. Thorell, Blomstrand), 32. Bulíř (Mertl, Schleiss), 38. Bulíř (F. Suchý). Rozhodčí: Lacina, Obadal – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 3:9. Využití: 3:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (omezený počet) . Střely na branku: 45:31. Zblokované střely: 23:26. Hity: 2:6. Vhazování: 42/79 (53%) - 37/79 (47%). Průběh utkání: 4:0.

Pavlát (Miroslav Svoboda) – J. Holý, L. Kaňák, Kremláček, Graňák, J. Kindl (C), Budík – M. Lang, Mertl (A), Dufek – F. Přikryl, Bulíř, F. Suchý – Schleiss, Kodýtek (A), Blomstrand – Malát, G. Thorell, M. Marcel. Trenéři: Baďouček, M. Říha, Vlasák, Pejchar.

Kašík (32. min Huf) - Gazda, M. Novotný, Suhrada, O. Němec, Ferenc (A), Žižka - Mallet, Claireaux, Honejsek - Zabusovs, R. Veselý, Kubiš (C) - Michasenok, Hejcman, Köhler - Okál, Makarenko, P. Sedláček (A) - Karafiát. Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Hned v úvodních vteřinách se dostal před gólmana Kašíka plzeňský ostrostřelec Bulíř, ale zlínský brankář zasáhl úspěšně vyrážečkou. Domácí si vytvořili úvodní tlak, k zakončení se dostali Holý, Kaňák a Schleiss..Berani se dostali k prvnímu vážnějšímu ohrožení Pavlátovy svatyně až v 7. minutě, když Sedláček vyzkoušel pozornost domácího gólmana. Velkou příležitost si vypracovala Škodovka v 8. minutě, Kodýtek našel na křídle švédského forvarda Blomstranda, který si položil Kašíka na led, ale z úhlu neměl přesnou mušku. V polovině úvodní třetiny zvonila za Kašíkem levá tyčka po pohotové střele Kaňáka. Zlínští se postupem času osmělili a před domácím brankovištěm byli pořádně horko. Nejdříve Makarenko byl sám před Pavlátem, nicméně zblízka ho nedokázal propálit. Vzápětí pálil těsně vedle tyčky Honejsek. Berani si vytvořili závar a v 16. minutě, ruští útočníci Michasenok s Makarenkem neprocpali kotouč do plzeňské sítě přes ležícího Pavláta. Hosté dostali v závěru velkou příležitost, aby otevřeli střelecký účet duelu. Bohužel promarnili dvojnásobnou přesilovku pět na tři v délce 72 vteřin. Mallet po rychlé kombinaci nebyl v úspěšný v koncovce, pumelice Němce i Gazdy mířily vedle. Úvodní třetina přinesla řadu šancí na obou stranách, o čemž svědčil i počet střel 15:13.

Západočeši zahájili druhou třetinu početní výhodou při vyloučení Suhrady. Nebezpečně vystřelili Blomstrand, Schleiss, ale Berani se v oslabení ubránili. Hosté poté vyrazili na zteč plzeňské brány, ve střelbě byli aktivní Honejsek, Claireaux, Gazda, skóre však stále zůstalo na bezbrankovém stavu. Ve 25. minutě se dostali zlínští hokejisté do rychlého brejku dva na jednoho, Zabusovsova rána byla na poslední chívili zblokována kapitánem Kindlem. Plzeň šla do vedení ve 27. minutě zásluhou využité přesilovky. Domácí si vytvořili velký tlak, který korunoval Mertl, když po ukázkové kombinaci švédských hokejistů zasunul kotouč do odkryté brány - 1:0. Domácí brankostroj se rozjel na plné obrátky a Plzeň trestala nedisciplinovanost Zlína dalšími góly v přesilových hrách. Shodou okolností dva dvouminutové tresty vyfasoval nezvykle Kašík. Ve 29. minutě vstřelil "šťastný" gól Bulíř z prostoru levého kruhu, když kotouč doplachtil obloučkem přes Kašíka až do sítě - 2:0. Berani poté přečkali více než minutové oslabení pět na tři, ale nebylo jim to nic platné a při klasické přesilovce inkasovali potřetí. Druhý nejproduktivnější hráč extraligy Bulíř vymetl ve 32. minutě pravý růžek zlínské brány - 3:0. Kašík po třetí inkasované brance odjel na střídačku a jeho místo zaujal náhradník Huf. Hosté se ani za nepříznivého stavu nevzdali, ale jejich snaha vyšla naprázdno zásluhou velmi nepřesné koncovky. Na ledě řádil kanonýr Bulíř, který ve 38. minutě zaznamenal čistý hattrick v rozpětí devíti minut! Z úhlu vypálil tvrdou ránu, na kterou přesouvající se Huf nedosáhl - 4:0. Pro zlínské barvy mohlo být ještě hůře, těsně před druhou sirénou trefil Blomstrand tyč.

Na začátku třetí třetiny neuspěl před Palátem ani kapitán Kubiš. Indiáni poté rozpoutali na ledě střelnici a Berany držel nad vodou od většího přídělu jen velmi dobrý výkon Hufa. Při střelecké chuti byl především Bulíř, který nechtěl zůstat u tří vstřelených branek.. Berani hrozili z brejků, ale nebylo jim přáno dát ani čestný gól. V 50. minutě zblízka přestřelil po jednom z rychlých protiútoků Zabusovs a neuspěl ani Mallet. Pavlát udržel čisté konto až do závěrečné sirény a gól nedostal již 152 minut. Naopak svěřenci Luboše Jenáčka vyšli střelecky již popáté zcela naprázdno!

Nejlepší hráči: Michal Bulíř - Valentin Claireaux.

Miloš Říha (hlavní trenér HC Škoda Plzeň): "Pro nás bylo nestandardní, že jsme týden nehráli zápas. Situace byla složitá, měli jsme volno a poté následovala příprava na soupeře. Hráče jsme upozorňovali, že Zlín bude bojovat o každý metr ledu. Dostali jsme na začátku soupeře pod tlak, poté jsme od toho upustili. Jedním z klíčových okamžiků bylo, že jsme přečkali oslabení tři na pět. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, využili jsme přesilovky, což rozhodlo zápas. Chci klukům poděkovat, že nám s Václavem Baďoučkem dali dárek ke společným stým narozeninám."

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Přijeli jsme do Plzně získat body po vydařeném domácím zápase s Libercem, ale bohužel se to nepodařilo. První třetinu jsme přečkali ještě bez újmy, i když jsme mohli inkasovat. Na druhou stranu jsme tam měli pár možnosti, dokonce dvojnásobnou přesilovku, ale neprosadili jsme se. Vstup do druhé třetiny byl slušný, měli jsme tam na začátku šance. Ve druhé třetině přišly hloupé a zbytečné fauly, dvakrát byl vyloučen i brankář. Věděli jsme, že Plzeň je hodně silná v přesilovkách . Minulý zápas jsme byli stoprocentně úspěšní v oslabení, zatímco dnes se nám vůbec nedařilo. Plzeň se dostala do vedení, hrála výborně a prokázala, proč je v tabulce tak vysoko, zatímco my jsme poslední."