Výměna se Sokolovem: Do Zlína přichází nejproduktivnější hráč Maxa ligy Radek Číp, opačným směrem míří Jaromír Kverka
Třiatřicetiletý odchovanec havířovského hokeje Radek Číp patřil v minulém ročníku mezi nejvýraznější osobnosti celé Maxa ligy a kromě vítězství v tabulce produktivity si vysloužil také cenu Tomáše Zelenky za nejlepšího hráče celé soutěže. V dresu sokolovského Baníku nasbíral během základní části úctyhodných 55 bodů ve 47 zápasech, ani to ale Západočechům nestačilo k postupu do play-off. Vyřazovací boje si následně zahrál o patro výše v dresu karlovarské Energie, v jejíž barvách si v 15 zápasech připsal pět kanadských bodů a pomohl tak k zisku extraligového bronzu.
„Na příchodu Radka jsme pracovali už od ledna a jsme rádi, že se nám jej podařilo dotáhnout do zdárného konce. Zároveň bych chtěl poděkovat Jardovi Kverkovi za odvedené služby ve zlínských barvách a popřát mu mnoho úspěchů v budoucí kariéře.“
Opačným směrem se přesouvá útočník Jaromír Kverka, který ve Zlíně strávil uplynulé dvě sezony. Čtyřiatřicetiletý útočník ve žlutomodrém dresu utvořil produktivní formaci s Lukášem Válkem a Jakubem Šlahařem a patřil k největším ofenzivním zbraním Beranů. Nyní se vrací zpátky domů na západ Čech.
„Radek Číp je bruslivý útočník s dobrými parametry pro moderní hokej. Je velmi silný při hře s pukem a v osobních soubojích. Dobře se pohybuje v předbrankovém prostorou a dokáže být nepříjemný pro obránce soupeře. Počítáme s ním do přesilových her a věříme, že nám pomůže s produktivitou.“
Příchod Radka Čípa je dalším krokem v rámci budování kádru pro nadcházející sezonu, ve které Berani opět budou chtít bojovat na nejvyšších příčkách Maxa ligy. Na oficiální odhalení dalších posil se můžete těšit už v nadcházejících dnech.