Berani ovládli druhé semifinále a do Zlína vezou výhru 8:1!

Druhý semifinálový duel patřil Beranům! Svěřenci Jana Srdínka dnes v Litoměřicích od první třetiny dominovali, soupeři nasypali osm branek a vyrovnávají sérii na 1:1. Za Zlín dnes zazářili tři dvougóloví střelci, Jesse Paukku, Martin Novák a Zdeněk Sedlák, brankář Daniel Huf vytáhl 32 úspěšných zákroků a dlouho pokukoval i po čistém kontu. První výhra nad Stadionem v sezoně tedy přichází vskutku v pravý čas! Semifinále bude pokračovat o víkendu, Berani se ve Zlíně představí v sobotu i v neděli, hraje se shodně od 17:30.
2. SF, st 20.3.2024
Litoměřice
1:8
(0:3, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 43. Poppel (Kuťák, Krutil) – 14. Novák (Suhrada), 15. Riedl (Holík), 18. Paukku (Zbořil, Salmio), 24. Paukku, 25. Z. Sedlák (Kindl, Novák), 32. Z. Sedlák (Süss, Werbik), 44. Novák (Süss, Kindl), 50. Salmio (Z. Sedlák, Novák). Rozhodčí: Zavřel, Micka – Kokrment, Augusta. Vyloučení: 11:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1740. Střely na branku: 33:47 Průběh utkání: 0:6: 1:6, 1:8.

Cichoň (18. Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Tomek, Krutil, Husák (A), Černohorský, Benda – Poppel, Jícha (A), Costa – Ton, Kuťák, P. Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, M. Vitouch, Cikhart.

Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Salmio, Holík, Paukku – M. Lang, Werbik, Süss – Novák, Kindl, Z. Sedlák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).

Úvod utkání byl oproti včerejšímu zápasu o něco opatrnější, i tak jsme ale pár šancí viděli. První dobrou možnost měl z přečíslení 3 na 2 Zdeněk Sedlák, nicméně hned poté museli Berani do oslabení. V tom náš tým dokázaly Litoměřice slušně zatlačit, bránící čtyřka v čele s Danielem Hufem ale dokázala situaci zvládnout. Obrovskou šanci měl za domácí ještě Patrik Husák, ten ale z levé strany netrefil puk ideálně.

Ve druhé polovině třetiny začaly padat i góly. Ve 14. minutě zaváhal brankář Cichoň, kterému mezi betony propadl nenápadný pokus Martina Nováka – 0:1. O půl minutky později si domácí gólman vybral druhý slabší moment, do lapačky totiž nedokázal zachytit ránu Vojtěcha Riedla a Berani šli do trháku! Odpovědět mohl za Litoměřice po odvážném průniku Tomek, který však natrefil jen beton Daniela Hufa. V závěru periody se před brankou prosadil také Jesse Paukku, který vstřelil třetí zlínský gól a definitivně vyhnal Oldřicha Cichoňě z brány...

Domácí se ve druhé třetině snažili s výsledkem ještě něco udělat, vytvořili si také nějaké šance. Nejblíže gólu byl z kruhu Přemysl Svoboda, ani on ale neuspěl. Žlutomodrý výběr tak přišel s odpovědí. Jesse Paukku to z přečíslení 2 na 1 vzal na sebe a zvýšil na 4:0! Následně si Berani zahráli také přesilovou hru, ta byla sehrána poměrně dobře, gól ale tentokrát nepadl. Pěknou individuální akcí se blýskl alespoň Nicolas Werbik, který málem přehodil Šatného beton. Velkou šanci měl ještě Michal Gago, jenž se zjevil sám před bránou, ani on však neuspěl.

Ve 25. minutě jsem se dočkali dalšího gólu. Z přečíslení dostal nabito Zdeněk Sedlák, který nezaváhal a z levé strany prostřelil gólmana Šatného. Další gól dal Zdeněk Sedlák po krásné kombinaci, když z předbrankového prostoru dorážel Werbikovu ránu. Berani šli do kabin s parádním vedením 6:0.

V úvodu třetí třetiny Litoměřice alespoň snížily zásluhou přesilovkové dorážky Petra Poppela. Svěřenci Jana Srdínka každopádně nepolevili, ve 44. minutě přidali už sedmý gól. Střely se tentokrát ujal dnes velmi aktivní Jan Süss, puk následně ze vzduchu až do sítě doklepl Martin Novák. Stadion si následně zahrál přesilovku 5 na 3, v té sice okupoval zlínské pásmo, vyložené šance si však nevytvořil.

Blízko svému prvnímu gólu v play off byl Aleksi Salonen, který trefil z pravého kruhu tyčku. O minutku později se v mezikruží uvolnil jeho finský kamarád Mikko Salmio, který svým čtvrtým gólem v play off zvýšil na konečných 8:1.

Závěr utkání domácí nezvládli a za deset minut se nechali pětkrát vyloučit. Skóre už se každopádně nezměnilo. Berani tedy vrací Litoměřicím úder a vyrovnávají semifinálovou sérii na 1:1! Pokračujeme dvěma duely ve Zlíně, ty se hrají v sobotu a neděli, shodně v 17:30.

Richard Kapuš (Berani Zlín): Tak dnes jsme neměli úplně šťastný vstup do zápasu, ale ustáli jsme tlak soupeře a postupně jsme vyrovnali hru. Podařilo se nám dát góly, které jsme včera bohužel nedali, nicméně odjíždíme spokojení, jedno vítězství byl náš cíl. Samozřejmě ten závěr zápasu byl už takový hektický, je to play off. Myslím si, že některé věci byly přes čáru, nicméně ustáli jsme to. Teď se musíme připravit na dva domácí zápasy, musíme udělat všechno pro to, abychom oba vyhráli. Na nějaké oslavy je ještě brzo, hraje se na čtyři vítězné zápasy.