Berani v přípravě podruhé uspěli, výhru v Přerově vystříleli obránci

Zlínští hokejisté mají za sebou druhé vystoupení v rámci letošního ZUBR Cupu. Na ledě Přerova odehráli solidní zápas, dařilo se jim přesně kombinovat a tvořit si řadu dobrých šancí. Do branky Beranů se poprvé v přípravě postavil Michal Kořének, kvůli drobným zraněním naopak zápas vynechali Jakub Husa a Pavel Kubiš.

Svěřenci trenéra Rostislava Vlacha do utkání vstoupili aktivně, v úvodní pětiminutovce si vytvořili řadu nadějných šancí. Claireaux ani Mrázek však v přesilovce brankáře Petráska nepřekonali. Po ubránění početní nevýhody naopak udeřili domácí. V 9. minutě Gazda při rozehrávce před bránou přišel o kotouč a útočník Daniel Ministr si trpělivě položil Kořénka na zem a střelou pod víko otevřel skóre. Další šanci hostů měl Doležal, tentokrát však zlínský mladík skvěle zasáhl. Obecně ale měli v prvním dějství více ze hry Berani, gól však z tlaku nevytěžili.

To se změnilo hned zkraje druhé třetiny. Berani soupeře na dlouhou dobu zamkli ve svém útočném pásmu, kde výborně kombinovali Mrázek s Honejskem. Nakonec to ale byl obránce Mikuláš Zbořil, přerovský odchovanec, kdo tvrdě vypálil od modré čáry a jeho rána zaplavala až do horního rohu brány. Hosté dominovali, Zubři měli často problémy se dostat z vlastního pásma, držel je však výborně chytající Petrásek. Na druhou branku si tak Berani museli počkat do 39. minuty, kdy po faulu Přerovanů v ponechané výhodě poslal Kindl zpoza brány krásnou přihrávku do mezikruží, kam si sjel Jiří Suhrada a propálil Petráska mezi betony.

V závěrečné periodě se hra vyrovnala, několik dobrých šancí měl přerovský Jakub Svoboda. Ani jeden z brankářů však další změnu skóre nepřipustil a Berani tak z Přerova odvážejí vítězství 2:1. Dařilo se jim navíc také v samostatných nájezdech, které tradičně uzavírají většinu přípravných utkání. Michal Kořének v nich zůstal nepřekonán, v dresu Beranů se naopak prosadil obránce Jan Bartko.