Berani vyrážejí do Třince! Oberou obhájce titulu o body?

Jedenácté kolo hokejové extraligy zavede Berany na led obhájce titulu z Třince. Jejich cíle budou jasné – další cenné body ze hřiště soupeře. Nečeká je však nic jednoduchého, Oceláři jsou ve formě, na domácí půdě ještě v této sezóně nikdy nevyšli bodově na prázdno. Utkání v třinecké Werk Areně odstartuje v neděli od 17 hodin.
Oceláři v nové sezóně dosud odehráli devět zápasů, přičemž pouze v jednom případě nezískali ani bod. Naposledy se před svými fanoušky představili v pátek, kdy v utkání s karlovarskou Energií i přes ztrátu dvoubrankového náskoku vydřeli vítězství 3:2 v prodloužení. I díky tomu poskočili do čela tabulky, kde jsou bodově srovnaní s Mladou Boleslaví a Pardubicemi. Za úspěchy Třince stojí zejména produktivní útok, žádné mužstvo totiž dosud nenastřílelo víc branek než právě Oceláři.

Získají Berani skalp mistra?

Gólovou mašinu Ocelářů se nyní pokusí zastavit žlutomodrá výprava ze Zlína. Ta v minulé sezóně pozdějšího šampiona obrala pouze o jediný bod za domácí porážku v prodloužení. Obě střetnutí ve Werk Areně skončily výsledkem 5:2 ve prospěch Slezanů. Berani na výhru za tři body proti Třinci čekají už více než tři roky, minimálně bod získali Oceláři z posledních jedenácti vzájemných zápasů.

„V zápasech s papírovými favority nemusíme mít tolik svázané ruce. Letos jsme si dokázali, že i se silnějšími mužstvy dokážeme držet krok, jde jen o to naučit se je zvrátit na naši stranu a vyhrávat“

Antonín Honejsek, útočník PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?

Tomáš Marcinko, útočník (33)

Skolí nejproduktivnější hráč i Berany?

Při pohledu na střelecké statistiky třineckého celku není divu, že mezi šesti nejproduktivnějšími hráči extraligy jsou hned tři Oceláři. Jedním z nich je i slovenský reprezentant Tomáš Marcinko, který v letošní sezóně bodoval v osmi z devíti zápasů. Nejvíc přispěl k vítězství nad Litvínovem, proti kterému si připsal tři body. Odchovanec košického hokeje má bohaté zkušenosti ze slovenské reprezentace, za kterou nastoupil na mistrovství světa i Olympijských hrách. Kromě extraligy si vyzkoušel také KHL, švédskou ligu, či soutěže v zámoří.