Brankář juniorů Ondřej Haloda: Musíme dál dřít a jít si pro vítězství

Výhra nad Slavií a tři body do tabulky. Junioři mohou být zcela po právu se svým posledním zápasem spokojeni. Obě branky Zlína vstřelil kapitán Dominik Matula, skóre 2:1 však naznačuje, že na PSG aréně byl k vidění především souboj brankářů. Jak zlínský Ondřej Haloda, tak slávista Čeněk Novák podali na svém postu spolehlivý výkon. Z vítězství se nakonec radoval domácí gólman, který sešívaným povolil jedinou trefu.
Na zásah Zlína z úvodní třetiny Slavia odpověděla vyrovnáním v prostřední části. Tou dobou už ale začínalo být jasné, že v utkání příliš mnoho branek nepadne. „Vyrovnaný zápas,“ potvrdil Ondřej Haloda, když už bylo po všem. „Za stavu 1:1 to bylo o jednom gólu, ten jsme naštěstí dali my,“ dodal spokojeně mladý gólman, jenž už v letošní sezoně nahlédl také do A-týmu.

Vítězná akce v zápase proti Pražanům se zrodila hned v úvodu třetí dvacetiminutovky. Domácí forward Matula vjel s pukem do útočného pásma a přesnou střelou do horního rohu rozradostnil zlínské barvy. „Chtěli jsme dát ve třetí třetině rychlý gól a udržet vítězství,“ prozradil Haloda, že brzká trefa přišla mužstvu vhod. „Branka na 2:1 byla rozhodující, moc jich v zápase totiž nepadlo,“ myslí si.

Zlínskému gólmanovi, který má na kontě také několik startů za české národní mužstvo U16 a U17, se střetnutí vydařilo. Celkem lapil čtyřiadvacet pokusů Slavie a úspěšnost zákroků vytáhl na 96 %. Přiznává však, že to nebyl jednoduchý duel. „Ve třetí třetině to bylo těžké, vedli jsme o jediný gól. Byla to zejména otázka hlavy, abych se dokázal koncentrovat na každý puk,“ řekl Haloda. „Nakonec se mi to podařilo, za což jsem rád,“ dodal hned vzápětí.

Mladé ševce nyní čeká další domácí utkání s pražským soupeřem, tentokrát přivítají Spartu. Zlínští by rádi navázali na duel se Slavií, vědí však, že je nečeká nic jednoduchého. „V dalších zápasech musíme dřít stejně jako v tom dnešním a jít si pro vítězství,“ uvědomuje si brankář Haloda. Už brzy uvidíme, zda se to juniorům podaří. Souboj se Spartou je na programu v sobotu 22. listopadu od 16:30 na ZS Luďka Čajky.