Celek EHT Rockets s mladými Berany v sestavě ovládl prestižní turnaj v Telči

Zajímavou hokejovou zkušenost za sebou mají naši mladí Berani ročníku 2016. Hned čtyři zástupci našeho klubu vyrazili do Telče, kde pod hlavičkou EHT Rockets vyhráli turnaj kategorie U8. Konktrétně se na zimním stadionu v Telči proháněli Ondřej Juráň, David Machuta, Vítek Rychlík a Alex Baďura, zástupcem Tigers Zlín byl David Novák. Tým navíc trénoval Pavel Machuta, kouč mladých Beranů!

Turnaj U8 World Talent Turnament byl uspořádán ve spolupráci Hockey Talent Academy, kterou vede kouč Jaromír Pytlík. Akademie se již od roku 2006 zaměřuje na rozvoj hokejových dovedností, jejími kempy prošli i Češi a Slováci, kteří si později zahráli NHL.

Turnaj byl výborně obsazen, v kategorii u8 se jej zúčastnilo hned 16 týmů. Právě v takové konkurenci se EHT Rockets s Berany ve svém středu dokázali prosadit, když v semifinále srazili SHL Select 8:1, ve finále Stasa Hockey 5:3 a dokráčeli tak pro celkové prvenství. Zajímavým zpestřením pak byly i individuální soutěže o titul nejlepšího střelce, nejrychlejšího bruslaře a nejlepšího hráče v kontrole kotouče, jely se také nájezdy.

Jak bylo už zmíněno, trenérem EHT Rockets byl Pavel Machuta, poděkování však také patří Petru Žákovi, trenérovi, který se mladým Beranům věnuje od malička.