Čtvrtfinále se přesouvá do Zlína! Vybojují Berani na domácí půdě postup?

Dramatická čtvrtfinálová série mezi zlínskými Berany a Porubou pokračuje! Po dvou zápasech na půdě Ostravanů nyní budou mužstva o důležité vítězství bojovat na Zimním stadionu Luďka Čajky, kde jsou v neděli a v pondělí na programu utkání číslo 3 a 4. Zvládnou Berani domácí duely a vybojují před svými fanoušky postup do semifinále? Buďte u toho i vy a pomozte vytvořit tradičně bouřlivou atmosféru! Vstupenky jsou v prodeji už nyní v síti Ticketportal.
Čtvrtfinálová série se do Zlína přesouvá za stavu 1:1 na zápasy. Berani do ní nevstoupili ideálně, když v prvním duelu Porubě podlehli 0:3, o den později však zaváhání napravili, ve vyhroceném utkání se nenechali rozhodit a po koncentrovaném výkonu zvítězili 5:2. Emoce na ledě i v hledišti, dramatický průběh, a hlavně kvalitní hokej dvou ambiciózních mužstev, tak jak se to v play-off patří – to vše se dá očekávat i od dalšího pokračování série. Tentokrát však před burácejícími kulisami Zimního stadionu Luďka Čajky, kam se atmosféra play-off vrací po dlouhých čtyřech letech.

Klíč k úspěchu? Disciplína!

Poruba se Zlínem v základní části patřili k týmům, které nejlépe bránily početní výhody soupeřů. To se potvrdilo ve čtyřech vzájemných zápasech, v nichž dohromady padla jediná přesilovková branka. V play-off je ale vše jinak a přesilovky zatím jsou rozhodujícím faktorem vyrovnaných soubojů. Ve druhém duelu jsme tak při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě viděli hned pět gólů, včetně klíčových zásahů Beranů ve třetí třetině. Ve zbytku série tak bude důležité udržet koncentraci, nenechat se strhnout vyhrocenými situacemi a vyvarovat se zbytečných vyloučení.

Důležitá neděle a pondělní mečbol

Zápasy na Zimním stadionu Luďka Čajky mohou být pro sérii hranou na tři vítězné zápasy rozhodující. Vítěz nedělního souboje tak získá velkou psychickou výhodu a už v pondělí bude moci slavit postup. I proto bude pro Berany mimořádně důležitá podpora žlutomodrého publika. To se blýsklo už v Porubě, kde velká skupina cestujících fanoušků místy dokonce přehlušovala domácí kotel.

„Naši fanoušci byli v Porubě výborní, moc nám pomohli. Teď hrajeme doma, věřím, že přijde ještě víc lidí a bude plno. Myslím, že bychom mohli být ještě silnější.“

Denis Kindl, útočník PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?


Jakub Šlahař, útočník (31)

Stane se odchovanec Beranů zlínskou nemesis?

Poslední kolo základní části a první dva čtvrtfinálové duely. Souboje Zlína s Porubou v posledních dnech nabízejí zcela odlišné výsledky, jeden jmenovatel je však společný – gól ve zlínské síti z hole útočníka Jakuba Šlahaře. Zlínský rodák a odchovanec v Ostravě zažívá skvělou sezónu, během níž sbíral téměř bod na zápas a patřil k lídrům porubské ofenzivy. Má velký podíl na tom, že Poruba byla nejlépe útočícím mužstvem základní části, což potvrzuje také v play-off. Nyní jednatřicetiletého forvarda čeká návrat na Zimní stadion Luďka Čajky, kde v mládežnických letech slavil dorostenecký i juniorský extraligový titul a stříbrnou medaili získal také mezi dospělými.


Statistiky týmů v aktuální sezóně

PSG Berani Zlín Play-off Chance ligy 2023 HC RT TORAX Poruba 2011
1 Vítězství v sérii 1
5 Vstřelených branek 5
3/10 (30%) Úspěšnost přesilovek 3/10 (30%)
7/10 (70%) Úspěšnost oslabení 7/10 (70%)
25 Bloky 22
58 Trestné minuty 43
Denis Kindl – 3 body (0+3) Nejproduktivnější hráč Dominik Hrníčko – 3 body (1+2)
Vojtěch Riedl – 1 bod (1+0) Nejproduktivnější obránce Justin Lemcke, Daniel Krenželok – 1 bod (0+1)
Petr Kratochvíl (2 branky) Nejlepší střelec Jakub Šlahař (2 branky)
Denis Kindl (3 asistence) Nejlepší nahrávač Dominik Hrníčko (2 asistence)
8 hráčů (+1) +/- 4 hráči (+1)
Daniel Gazda (6) Bloky 4 hráči (3)
Daniel Huf (95%) Úspěšnost zákroků Daniel Dolejš (94,37%)