Další kapitola semifinále! Zlomí Berani na domácí půdě sérii s Třebíčí?

Prvoligové semifinále pokračuje! Série mezi Zlínem a Třebíčí se po víkendových kláních na půdě Horácké Slavie přesouvá do Baťova města, kde se ve středu a ve čtvrtek odehraje třetí a čtvrtý zápas. Vytvoří prostředí zaplněného Zimního stadionu Luďka Čajky rozdíl v dosud vyrovnaném souboji a udělají Berani za podpory svých fanoušků klíčový krok k postupu do finále? Pomozte jim v tom i vy! Obě utkání startují v 17:30, vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.
Obě dosavadní semifinálová střetnutí mezi těmito mužstvy měla podobný průběh. V první polovině utkání jeden z týmů odskočil do tříbrankového vedení a v závěru odrážel comeback soupeře. Úvodní souboj takovým způsobem ovládli Berani, kteří Horáckou Slavii porazili 4:3, v neděli ale domácí mužstvo vrátilo úder a výsledkem 4:2 sérii vyrovnalo. Zlíňané tak získali v Třebíči důležitý bod, tuto výhodu se nyní pokusí ubránit na svém ledě. Tam se v letošním play-off mohou opřít o mimořádnou podporu domácích fanoušků, kterých třeba na první čtvrtfinálový souboj s Porubou dorazilo přes pět tisíc

Bude ve Zlíně k vidění další dramatická bitva?

O drama a vyrovnané souboje v posledních týdnech na Zimním stadionu Luďka Čajky rozhodně není nouze. V posledních pěti domácích zápasech totiž Berani o vítězství bojovali do posledních minut. A pokaždé úspěšně, včetně obou čtvrtfinálových klání s Porubou, které ovládli shodně 2:1. Dohromady soubor Miloše Říhy vyhrál devět z posledních deseti utkání před svými fanoušky.

„Že bude série vyrovnaná jsme věděli. Rozhodovat budou detaily, každá chyba může být klíčová. Teď nás čekají domácí zápasy, při nichž budeme mít diváky v zádech a věříme, že uspějeme.“

Oldřich Horák, asistent trenéra PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?


Matěj Novák, útočník (23)

Bude mladý útočník proti Beranům opět zářit?

Když se podíváte na soupisku Horáků, třiadvacetiletý forvard Matěj Novák mezi nejvýraznější hvězdy zřejmě patřit nebude. Kdybychom však vypíchli jen zápasy proti Zlínu, bude to jiná písnička. Mladý útočník totiž v tomto kalendářním roce dosud posbíral 7 kanadských bodů, hned 5 z nich však bylo právě proti Beranům. A to včetně úvodních dvou semifinálových střetnutí, v nichž si při absenci Michala Vodného vysloužil pozici v elitní formaci a důvěru trenérům oplatil dvěma góly a asistencí. Třebíčský rodák na sebe upozornil už v dorosteneckých kategoriích v brněnské Kometě, kde patřil k nejproduktivnějším hráčům svého ročníku. Je šampionem dorostenecké i juniorské extraligy, zlato má i z prestižního Memoriálu Ivana Hlinky. V uplynulých letech působil v Prostějově a Přerově.


Statistiky týmů v aktuální sezóně

PSG Berani Zlín Chance liga 2022/23 SK Horácká Slavia Třebíč
6 Zápasů v play-off 6
11 Vstřelených branek 12
25,93% (1. místo) Úspěšnost přesilovek 16,13% (5. místo)
84,38% (5. místo) Úspěšnost oslabení 68,75% (10. místo)
73 (1. místo) Bloky 47 (4. místo)
110 Trestné minuty 57
Denis Kindl – 7 bodů (0+7) Nejproduktivnější hráč 6 hráčů – 4 body
Daniel Gazda – 4 body (1+3) Nejproduktivnější obránce Antonín Bořuta – 4 body (0+4)
Petr Kratochvíl, Petr Mrázek (3 branky) Nejlepší střelec Martin Dočekal (4 branky)
Denis Kindl (7 asistencí) Nejlepší nahrávač Antonín Bořuta, Ladislav Bittner (4 asistence)
Jakub Husa (+3) +/- Jakub Malý, David Tureček (+3)
Daniel Gazda (17) Bloky Michal Furch, Matyáš Svoboda, Daniel Klímek (6)
Daniel Huf (94,22%) Úspěšnost zákroků Pavel Jekel (92,64%)