Dorost po pauze v těsném utkání nestačil na Vítkovice

Naši dorostenci se mohli hned v prvním utkání po reprezentační přestávce odlepit ode dna tabulky extraligové skupiny B. To se bohužel zatím nepodaří a to i přes to, že dnes Berani nepodali vůbec špatný výkon a proti Vítkovicím sahali na body. Góly dali Matyáš Pluskal a kapitán Dominik Kos.
17.kolo, út 14.11.2023
2:3
(1:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kos (Pečner, M. Sedláček), 38. Pluskal (Holba) – 22. Svozil (A. Vítek, Daněk), 30. Douda, 44. M. Hofman (Zachariasz, Nazad). Rozhodčí: Blaha - Kučera, Jurčík. Vyloučení:7:5 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 43. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Šimšálek – M. Sedláček, Frömel, Mořkovský, J. Kubečka, Uřičář, T. Schmied, F. Sedláček – Nesrsta, Kočica, Venený, Pluskal, Doležal, Škrip, Matěj Holba, Pečner, Plšek, Kos.

Varga – Sedlák, A. Drábek, M. Fojtík, Szarowski, Zatloukal, Kisza, A. Vítek – Svozil, A. Daněk, Plško, Douda, Zachariasz, Max. Man, Mareš, Nazad, Rončka, M. Hofman.

V první třetině podali Berani dobrý výkon především do defenzivy, Vítkovice se dostaly v podstatě jen do jedné velké šance, a to i přes to, že hosté byli o něco aktivnější, z druhé vlny pálil Daněk. Poté Ridera ještě zahrozila ještě při vlastním oslabení.

Domácí výběr si první větší příležitost vybojoval už po nějakých třech minutách, z přečíslení zahrozil Doležal. Na začátku osmé minuty ujeli Berani znovu do přečíslení a tentokrát už uspěli, Dominik Kos šel do protipohybu brankáře Vargy a po ledě zakončil – 1:0.

Bohužel hned na startu prostřední části hry bylo vyrovnáno, dorážkou ostré Vítkovy střely se prosadil Ladislav Svozil. Ideální příležitost vzít si vedení zpátky přišla při půlminutové přesilové hře 5 na 3. V dobré pozici byl Kos, jenž ale promáchl, další střela už nepřišla. A tak přišel trest… Vítkovice se nejprve vrátily do čtyř, Jiří Douda ujel do situace 2 na 1, vzal to na sebe a strhl vedení na hostující stranu. Vyrovnat mohl Škrip, jenž ale těžký puk z přečíslení nezpracoval.

Pochvalu Berani zaslouží za oslabení, v tom totiž hráli kompaktně a do velkých možností soupeře nepouštěli. Vypíchnout pak musíme Dominika Kose, jenž odvedl spoustu černé práce a navíc ještě hrozil směrem dopředu. I díky tomu jsme dostali příležitost vyrovnat. Matěj Holba nejprve se štěstím ukořistil puk mezi čtyřmi soupeři, Matyáš Pluskal se pak do toho opřel nadvakrát a propálil Vargu – 2:2.

Ani start třetí třetiny se žlutomodrým nepodařil, což bylo nakonec rozhodující. Marek Hofman se ve 44. minutě dostal za obranu, po cestě ještě zboural bránu, kotouč za čáru ale po kličce dostal – 2:3.

Beranům nebyl stav rozhodně po chuti, v počtu střeleckých pokusů pomalu začali přidávat. Nejnebezpečnější pokus vypracoval Kos, pálil ale i Pluskal, nepříjemně to zkoušel Nesrsta, několikrát Škrip. Závěrečný tlak se ale nakonec nekonal. To zajistil Marek Hofman, jenž si aktivním najetím do pásma vynutil Sedláčkův faul a domácí se tak v posledních minutách museli bránit. Čas už na nic dalšího bohužel nezbyl a Berani tak po pauze těsně podlehnou ostravským Vítkovicím…

Další kolo čeká naše mladíky ve čtvrtek, to vyzvou druhé Dynamo, které už letos jednou překvapivě porazili. V Pardubicích se začíná v 17:30.