Dorost skolil Kladno a vyhrál popáté v řadě

Dorostenci mají v poslední době skvělou formu. Díky skvělé pasáži ve třetí třetině, kde dali čtyři branky během pěti minut, získali doma další tři cenné body, které je vyšvihly na druhou příčku ve skupině o účast v play-off. Nejvíce se dařilo Lucovi Pečnerovi, který zapsal tři body. Dobrým výkon předvedl také Matěj Holba, který zaznamenal dva góly.
12. kolo, so 3.2.2024, Trinity Bank Arena Luďka Čajky
Kladno
5:1
(0:0, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 35. Holba (Kos, Pečner), 48. Pluskal (Venený), 49. Holba (Pečner, Mikel), 50. Kočica (J. Kubečka, Nesrsta), 53. Pečner (Kos, Mikel) – 31. Klempíř (T. Kozák). Rozhodčí: Rapák – Kaprál, Frais. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Diváci: 123. Střely na branku: 67:17. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Šimšálek – Mikel, Mořkovský, M. Sedláček, Schmied, Kubečka, Uřičář, F. Sedláček – Venený, Pluskal, Doležal, Kos, Matula, Holba, Pečner, Kočica, Nesrsta, Pravda.

Hájek – Háž, Borkovec, Hausner, Krása, Müller, O. Polášek – D. Beran, Kulich, Pytlík, Valuš, Rambousek, Klempíř, Pěch, V. Trojna, T. Kozák, Burger.

V první třetině byly k vidění celkem čtyři vyloučení na kladenské straně, ani jedno z nich však domácí nepotrestali. Během téměř dvouminutové přesilovky pět na tři byl tvrdě faulován Tomáš Mikel, naštěstí si žádné vážnější zranění neodnesl a pokračoval v utkání, následně však fauloval Jáchym Mořkovský vysokou holí, takže se vyloučení vynulovala.

V druhé třetině byli naopak nedisciplinovaní Berani, druhou nabídnutou přesilovku hostů využil Adam Klempíř, jehož nahození prošlo až za záda žlutomodrého brankáře. Formace Matěj Holba, Pečner, Kos si následně vytvořila velký tlak a přetavila ho ve vyrovnávací branku, kterou skóroval první jmenovaný.

Vyrovnaný stav se držel až do 48. minuty, kdy ševci spustili kanonádu. Nejprve Matyáš Pluskal dotlačil při zmatku před brankou Kladna puk za brankovou čáru. O minutu později Luca Pečner geniální zadovkou našel volného Holbu, ten dal svou druhou branku v utkání bombou pod horní tyč. Oddechový čas hostům nepomohl, Vojtěch Kočica se opět nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a zvýšil vedení na tři branky.

Aby toho nebylo málo, ševci dostali další přesilovou hru, kde Dominik Kos našel před brankou naprosto volného Pečnera, který jen zametl puk do odkryté klece. V posledních minutách jsme mohli vidět několik potyček a dalších faulů, což už na konečném výsledku 5:1 nic nezměnilo.

Lubomír Vosátko (Berani Zlín): Zápas se hodnotí dobře, důležité bylo, že jsme hráli ze zabezpečené obrany, defenzíva byla dnes opravdu dobrá. Do poslední chvíle jsme věřili, že to zvládneme a že góly dáme. Po dvou třetinách jsme se neunáhlili a krok za krokem jsme došli k tomu, že jsme dali více branek než soupeř, byla jen otázka času, kdy je dáme.