Dorostenci na úvod nadstavby nedokázali skórovat v Litvínově.

První zápas nadstavbové skupiny o postup do play off sehráli naši dorostenci v Litvínově. Duel se jim každopádně nepodařil podle představ, soupeře sice přestříleli, recept na brankáře Trejbala ale nenašli. Zato Verva byla efektivnější, hubené vedení pojistila ve třetí třetině a bere tak první body. Další utkání měli mladí Berani sehrát už zítra na Kladně, kde se ale hrát nebude, jelikož v reakci na čtvrteční události byl na 23. prosinec vyhlášen státní smutek.
1. kolo, pá 22.12.2023
Litvínov
4:0
(1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Raichl (Bednařík, Koky), 49. Raichl (Bednařík, Winkelhöfer), 55. Raichl (Koky, Bozseník), 58. Petružálek (Cvikl, M. Peroutka). Rozhodčí: Čamra – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 0:0, 4:0.

Trejbal (Udržal) – Břenda, Žák, Uhlík, Winkelhöfer, Babka, Bozseník – L. Dostál, M. Peroutka, Raichl – Koky, Kurnat, Cvikl – Vondráček, Bednařík, Petružálek.

Šimšálek – T. Schmied, Mořkovský, Mi. Sedláček, J. Kubečka, Uřičář, Mikel, F. Sedláček – Kočica, Venený, Doležal, Kos, Plšek, Matula, Pečner, Nesrsta, P. Vaněk, Holba.

ReportážVerva vstoupila do utkání s velkou vervou, již ve třetí minutě Jonáš Bednařík předložil puk Václavu Raichlovi, který přesnou ranou otevřel skóre dnešního zápasu. Zlín mohl vyrovnat, když ve druhé polovině úvodní periody měl k dispozici dvě přesilové hry, Trejbal ale všechny hostující pokusy zastavil, po dvaceti minutách tak vedli domácí nejtěsnějším možným rozdílem.

Začátek prostředního dějství přinesl vyrovnaný hokej, poprvé více zahrozil Marek Peroutka, Šimšálek jeho pokus nicméně vyrazil svým betonem. Záhy si vybruslil do střelecké pozice Petružálek, prostor mezi třemi tyčemi o kousek však minul. Vyrovnat se naopak pokoušel krátce po vyhraném buly Matěj Holba, zblízka trefil ale jen beton brankáře. Ve druhé třetině se tak necelá stovka diváků branky nedočkala.

Berani vstupovali do třetí části s vírou utkání zvrátit na svou stranu, jenomže jejich plán dostal trhlinu na startu 49. minuty, kdy po rychlém předání puku na pravý kruh pálil Václav Raichl a ten se většinou v takových situacích nemýlí. A to od domácího útočníka stále nebylo vše, nedlouho poté totiž dovršil svůj hattrick. Jindřich Koky poslal odražený kotouč před branku, kde měl před sebou Václav Raichl prakticky prázdnou bránu, stačilo jen přehodit beton gólmana, což se mu povedlo na jedničku. Litvínov o tři minuty později ještě využil početní výhodu, Jakub Petružálek byl na konci akce, když vykouzlil rychlý švih z kruhu. Litvínov na úvod nadstavby porazil Zlín vysoko 4:0.připravujeme.