Dorostenci prodloužili vítěznou šňůru, s Olomoucí ani neinkasovali

Dorost v poslední době hraje ve velké pohodě a podle toho vypadají i výsledky. Mladí Berani tak proti Olomouci zapsali třetí výhru v řadě a díky tomu se výrazně přibližují postupu do play off. Hlavní hvězdou proti kohoutům byl brankář Radek Šimšálek, který za svá záda nepustil ani jeden puk. Mezitím jeho spoluhráči vybojovali tříbrankové vedení, na kterém se podíleli zejména Dominik Kos, Luca Pečner a Tomáš Mikel. Toto vedení ševci udrželi až do konce a mohli opět slavit.
10. kolo, ne 28.1.2024
Olomouc
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Pečner (Kočica, Kos), 34. Holba (Mikel, Kos), 46. Mikel (Kos, Pečner). Rozhodčí: Hranoš – Hladík, Návrat. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 52:21. Průběh utkání: 3:0.

Šimšálek – Mikel, Mořkovský, Mi. Sedláček, T. Schmied, J. Kubečka, Uřičář, F. Sedláček – Kočica, Venený, Pluskal, Doležal, Kos, Matula, Pečner, Nesrsta, V. Pravda, Holba.

Žbánek – Kalman, Dvořáček, Přidal, V. Černý, Holéczy, Holaň – Chromý, Brym, Končický, Janeba, Husák, Harásek, Prokop, Minář, Balog.

První třetina utkání mezi Zlínem a Olomoucí nepřinesla žádnou branku. Aktivní byly oba dorostenecké celky, ale o trochu lépe na tom byla Olomouc. Dominik Husák a Adam Kalman měli šance otevřít stav utkání, ale Radek Šimšálek si po celou třetinu udržel čisté konto. Dalibor Doležal a Tomáš Mikel měli pár dobrých ran, ale ani jedna neproklouzla do olomoucké brány.

Druhá část zápasu vyšla lépe pro mladé Berany. Ve 23. minutě se v přesilovce trefil Luca Pečner, který dostal rychlou nahrávku od Vojtěcha Kočici, jež dostal nahrávku od Tomáše Mikela z modré. Pečner tak v čase 22:26 otevřel stav utkání na 1:0.

Olomoucký výběr se v mezičase snažil dorovnat, Dominik Husák měl dvě dobré šance, ale ani jednou neskóroval. Vzápětí přišla druhá zlínská branka, o kterou se postaral Matěj Holba. Dominik Kos přihrál k modré čáře Mikelovi, který zkusil vystřelit, a i když se jeho pokus neujal, přišla úspěšná dorážka z hole Holby. Zlín šel do vedení 2:0. Stav se poté ve druhé periodě už nezměnil.

Poslední dvacetiminutovka byla plná akce na obou stranách. Situaci čtyři na čtyři ve 45. minutě lépe zvládli Berani. Kos s Pečnerem u mantinelu vyhráli souboj o puk. Autorem třetí branky se tak stal Tomáš Mikel, který se šikovně vyhnul hostující obraně a zakončil do volného rohu brankáře Stanislava Žbánka.

Hanáci se jen tak nechtěli vzdát, ale přišli dvě chyby a museli si jít odpykat trest. Zlín tlačil a chtěl ukončit zápas s vyšším skóre, ale brankář Žbánek už nic za svá záda nepustil. Úspěšný byl především Radek Šimšálek, který vychytal druhou nulu v této sezóně a byl tak skvělou oporou pro své spoluhráče.

Zlínští dorostenci navázali na svou výherní sérii a posunuli se na pátou příčku v tabulce. Další body budou moci přidat už v pátek 2. února, kdy se doma utkají s Litvínovem.