Dorostenci proti Kometě statečně bojovali, ztrátu ale nakonec nedotáhli

Dorostenci chtěli v Brně navázat na poslední vítězství nad Jihlavou, avšak již od úvodních minut to měli hodně složité. Domácí se totiž dostali do vedení hned v první části, nejvíce se jim pak zadařilo na začátku druhé třetiny, kdy nasázeli tři branky a vedli 4:0. Mladí Berani se však nevzdali a snížili na rozdíl dvou branek, zareagovat dokázali i na pátý gól Komety. Ztrátu už ale nedokázali víc stáhnout, takže nakonec padli o tři góly. I přes porážku další povedený zápas prožil kapitán Dominik Kos, který si připsal dva góly a asistenci.
22.kolo, st 29.11.2023, Winning Group Arena
6:3
(1:0, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Kukleta (Panasenko), 21. Kubín (Vyhlídal, Štulo), 24. Čajka (Brabenec, M. Mátl), 28. Štulo (Brabenec, Kubín), 44. M. Mátl, 57. Šebela (Š. Daněk) – 31. Pečner (Pluskal, Kos), 35. Kos (Pečner, Venený), 47. Kos (Pluskal, Pečner). Rozhodčí: Pavel – Kociňák, Holub. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 64. Střely na branku: 49:30. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

V. Král – Vyhlídal, Polák, Panasenko, M. Mátl, J. Veselý, Krämer, Beroun – Štulo, Kubín, Kerbler – Šulla, Brabenec, Šebela – Kukleta, Š. Daněk, Prchal – Čajka.

Ševců (28. Šimšálek) – M. Sedláček, Mořkovský, J. Kubečka, T. Schmied, F. Sedláček, Uřičář, Frömel – Plšek, Nesrsta, Doležal, Matěj Holba, Kočica, Matula, Pluskal, Pečner, Kos, Venený.

Už od první třetiny bylo patrné, že tento zápas bude vyhrocený a velmi ofenzivní. Přesto ale ale první třetina přinesla jediný gól. Ten v první třetině zajistil domácí hráč Jiří Kukleta. Ten dostal přihrávku do levého kruhu přímo na hůl a střelou z první puk dostal do sítě pod lapačkou Kristiana Ševců – 1:0. Ke konci třetiny jsme mohli vidět nájezd Vojtěcha Kubína, kterému jeho šanci překazil brankář Ševců. Kometa tak odcházela do kabiny s jednobrankovým vedením.

Druhou třetinu zahájil Vojtěch Kubín svým bekhendovým gólem, poté co získal puk a vyrazil sám na hostujícího brankáře – 2:0. Netrvalo dlouho a dalším samostatným výpadem zvýšil Artěm Čajka stav utkání na 3:0. Kometa držela puk ve své moci, ale střela z první od Jana Kerblera ani brejková situace Davida Štula s průběžným výsledkem nijak nepohnuly. David Štulo se začal radovat až po čtyřech minutách, když vymetl brankovou síť přímo pod vrchní tyčí z přihrávky mezi kruhy. Tento gól zapříčinil střídání brankářů na zlínské straně, a tak do utkání nastoupil Radek Šimšálek. Hráči Zlína se střídajícím brankářem za zády objevili naději utkání otočit. Luca Pečner se dostal před Viktora Krále, zpracoval přihrávku zpoza brány a doklepnul puk přímo mezi betony – 4:1. Do konce třetiny Zlínští snížili náskok Komety ještě o jeden gól. Dominik Kos dostal přihrávku do pravého kruhu a propálil domácího brankáře – 4:2.

V třetí třetině jsme mohli vidět mnoho emocí na ledě a nejednu šarvátku. Radostné emoce vyvolal Matyáš Mátl, jehož střela se zprvu nejevila jako gólová. Hostujícímu brankáři ale puk nešťastně sjel po betonu přímo do brány – 5:2. Po několika šancích na obou stranách skórovali Zlínští, konkrétně kapitán Dominik Kos, který svou úspěšnost zvýšil druhou brankou v zápase – 5:3. Hra se přelévala ze strany na stranu, slyšeli jsme zaznít brankovou konstrukci, kterou trefil Jakub Šulla a byli jsme svědky několika potyček. Právě jedna z nich nastala po tom, co se puk objevil za zády brankáře hostí. Filip Šebela si vybruslil mezi kruhy, tím se dostal do palebné pozice a trefil se k levé tyči. Konečný stav utkání 6:3.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Zápas byl extrémně náročný, především z psychologického hlediska. Bylo to způsobeno předchozími utkáními, ve kterých jsme sice nehráli špatně, ale v bodovém ohodnocení jsme nebyli příliš úspěšní. Dnešní zápas jsme proto museli zlomit. Kromě toho šlo o derby, což vždy přináší určitou nejistotu. Naším soupeřem byl tým, který momentálně neměl co ztratit, což ho vedlo k agresivnímu a rychlému hokeji. Za stavu 4:0 jsme umožnili soupeři snížit na rozdíl dvou gólů. To nás zavedlo do komplikací, protože soupeř začal získávat na síle a potvrdil svou kvalitu. Naštěstí nás v brance podržel brankář a v závěrečné fázi jsme dokázali zápas otočit ve svůj prospěch. Celkově vzato jsme získali důležité tři body.