Hattrick Dobiáše pomohl mladšímu dorostu k výhře 7:3 nad Vítkovicemi

Od druhé minuty drželi ševci vedení a nepustili ho až do závěrečné sirény. Stav po první třetině byl 2:1 ve prospěch domácího týmu. V té druhy už berani převzali kontrolu nad utkáním, přidali tři branky a bylo hotovo. V závěrečné dvacetiminutovce padli ještě tři góly, z toho dva do sítě Vítkovic. Vojtěch Dobiáš v utkání zazářil hattrickem a Kryštof Dvořáček si připsal čtyři asistence.
26.kolo, čt 15.1.2015, PSG aréna
Vítkovice
7:3
(2:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Kowalczyk (Gába), 6. Janošek (Dvořáček), 26. Dobiáš (Janošek, Dvořáček), 29. Dobiáš (Dvořáček, Janošek), 34. Pröschl (Sedláček, Blažek), 45. Zmeškal (Hefka, Kočica), 54. Dobiáš (Dvořáček) - 13. Richtár, 35. Kučera (Cháňa), 49. Baláž. Rozhodčí: Wesley - Hubáček, Hradil. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3.

Huf - Gába, Dřímal, Marek, Omelka, Klauda, Kowalczyk, Hamrlík - Blažek, Kočica, Hefka, Zmeškal, Pröschl, Dobiáš, Janošek, Sedláček, Dvořáček.

Juránek - Malík, Bílý, Šulák, Stareček, Kučera, Ficek - Cháňa, Konečný, Gřesík, Fridrich, Richtár, Žemba, Urban, Vícha, Baláž, Pastor, Sojka.

Domácí šli do vedení již ve 2. minutě, když početní výhodu využil Daniel Kowalczyk. Převaha domácích pokračovala a vyvrcholilo to ve druhou branku Zlína, kterou obstaral Jáchym Janošek. Vítkovičtí ale snížili ve 13. minutě, když po faulu Hamrlíka bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se rozjel Jan Richtár a Hufa překonal.

Ale ve druhé třetině se ukázala v dobrém světle útočné formace Dobiáš, Janošek a Dvořáček. Ve 26. minutě tato dvojice připravila Vojtěchu Dobiášovi gól v početní výhodě, a za chvíli i při hře pět na pět, v tu chvíli už svítilo na ukazateli skóre 4:1. Aby toho nebylo málo, číslo na straně domácích předělal na 5 Matěj Pröschl. Ale odchod do kabiny alespoň trošičku zpříjemnil svou trefou Matěj Kučera.

Čtyřgólové vedení si ale Ševci přetáhli zpět na svou stranu zásluhou Lukáše Zmeškala. Při hře ve čtyřech ještě za hosty korigoval Josef Baláž. Ale poslední slovo měl stejně Zlín, a znovu útok Dvořáček, Janošek a Vojtěch Dobiáš, jenž v čase 53:03 dovršil hattricku a zpečetil tak vysokou výhru Zlína nad Vítkovicemi 7:3.