Jiří Ondráček: Jsem naštvaný, jaký výkon jsme proti Frýdku předvedli. Nezasloužili jsme si ani bod

Hokejisté PSG Berani Zlín nenatáhli úspěšnou sérii předchozích čtyř vítězných zápasů v řadě o další zářez, doma odevzdali v utkání 12. kola Chance ligy všechny body týmu HC Frýdek-Místek. Berani prohráli již počtvrté v letošním ročníku Chance ligy na vlastním ledě a sobotním výkonem a předvedenou hrou rozhodně nenadchli. Vlachova družina vyšla podruhé v sezoně po derby se Vsetínem střelecky zcela naprázdno. Nepovedený zápas hodnotil zkušený útočník Jiří Ondráček. "Prohry hodně prožívám. Vracel jsem s tím, že to bude těžké. Je obtížné si zvyknout na první ligu, ale snažíme se tím poprat. Některé zápasy dominujeme a poté jsme zase dole. Musíme být pokorní," pověděl čtyřiatřicetiletý forvard.

Po předchozí vítězné šňůře se nečekala domácí prohra s Frýdkem-Místek. Proč k ní došlo?

Všechny týmy jsou na nás nachystané, nevím, co jsme čekali. Nastoupili jsme vlažně, v první třetině tři vyloučení, což je naše klasika. V jednom oslabení jsme dostali gól. Soupeř hrál podobný styl, jakým hraje v extralize Třinec ve středním pásmu, Celkově jsme neměli dobrý pohyb. Ve třetí třetině to bylo trochu lepší, ale už jsme hráli v křeči.

Zmínil jste tři vyloučení v první třetině. Nebylo to třetí, při kterém jste inkasovali první gól, trochu sporné?

Upřímně jsem to neviděl, na střídačce se soustředím sám na sebe. Nevím, co tam bylo. V každém zápase každopádně máme sedm, osm vyloučení. I kdyby tam jedno bylo sporné, tak jich je pořád šest, což je téměř polovina třetiny. V jednom utkání jsme snad měli i osmnáct minut. Soupeři v první lize přesilovky umí sehrát. My jen čekáme na to, co se stane a dáváme soupeři křídla.

Na konci první třetiny jste měl v přesilové hře velkou šanci na vyrovnání. Můžete situaci blíže popsat?

Měl jsem to do prázdné branky. Jak jsem to chtěl nastavit, tak mě klepl protihráč do ruky a tím jsem to defacto vyhodil ven. Místo srovnání na 1:1 do šatny jsme pak ve druhé třetině za chvíli prohrávali 0:2. Těžký zápas, musím to vzít na sebe, měl to být tutový gól. Zápas mohl vypadat úplně jinak. Přístupem k utkání jsme si ale nezasloužili ani bod. Soupeř hrál lépe.

Ve třetí třetině jste to za stavu 0:2 měli pár šancí dát kontaktní gól a zdramatizovat průběh utkání. Byla tady příležitost souboj zlomit?

Měli jsme tlak, pohyb, soupeř však stál v boxu. Neviděl jsem tam žádné přečíslení Nedostali jsme se ale k žádnému přečíslení, nebo že by někdo jel sám na branku. Možná jsem to viděl špatně, ale spíše jsme hráli kolem, týmy stojí v boxu, chytají střely a čekají. Pak to máte těžké. Týmy, když vedou o jeden gól, tak to už dokážou uhrát.

Rysi se často dostávali do rychlého přečíslení, polovinu branek jste inkasovali z brejků, čím to?

Za stavu 0:2 jsme v závěrečných pěti minutách riskovali a beci se hnali do útoku. Obránci se tam spouštěli, z toho vyplynul brejk a gól. Člověk to jde zkusit směrem dopředu a nemyslí na zadní vrátka. Přečíslení soupeře tam bylo vícekrát. Nevím, čím to bylo, musíme se podívat v klidu na video a rozebrat si to.

V příštím týdnu vás čekají dva venkovní zápasy. Nejdříve jedete na led lídra první ligy do Poruby a o víkendu se představíte v Kolíně.

Ani nevím, kdo nás čeká v dalších kolech. Soustředil jsem se na tento zápas, jdu zápas od zápasu. Pokazili jsme vítěznou sérii, hra byla již v minulých zápasech lepší. Jsem naštvaný, jaký výkon jsme předvedli. Soupeř hrál lépe, zatímco my jsme si nezasloužili ani bod.