Junioři nasázeli během první třetiny čtyři góly a dokráčeli k výhře nad Slavií

Po dvou nezdarech na venkovních kluzištích se mladým beranům povedlo na domácím ledě naplno bodovat. Klíčem k úspěšnému utkání byla první třetina, kde si ševci vypracovali náskok 4:0. Ten poté pečlivě střežili a Slavii dovolil jen jednu branku v přesilové hře. Brankář Ondřej Haloda pomohl týmu 35 zákroky.
27.kolo, pá 11.12.2015, ZS Luďka Čajky
Slavia
4:1
(4:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Horváth (Hořanský, Kužílek), 7. Gazda (Strmiska, Peška), 7. Hořanský (Hlaváč), 17. Horváth (Hořanský, Hlaváč) – 35. Saňa (Nestrašil, Heldák). Rozhodčí: Obadal – Blaha, Novák. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Haloda – Kosorin, Kužílek, Váňa, Schmied, Procházka, Gazda – Hořanský, Hlaváč, Gago, Miko, Dalajka, Lainka, Stiksa, Peška, Horváth, Vyoral, Strmiska, Hladiš

Sochůrek (od 7. minuty Dubský) – Krásný, Novák, Drahorád, Zderadička, Saňa, Straka – Poruba, Kašek, Nestrašil, Heldák, Ječný, Zídek, Vyskočil, Tejral, Josefus, Mareček, Kohút, Furch

Uběhlo necelých pět minut z první třetiny už byl k vidění první gól duelu. Byli to domácí, kdo se radoval z vedení. Hořanský poslal puk na Lukáše Horvátha, který se prosmýkl kolem obránců až před branku a dotlačil puk za záda Sochůrka. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat a opět to byl Zlín, kdo mohl slavit. Po přihrávce od Strmisky se prosadil Daniel Gazda. Stav byl tedy 2:0 a gólové představení ševců pokračovalo i nadále.

Uběhlo jen čtyřiadvacet sekund od druhé trefy domácích a už byl na světě třetí gól. Byl to Adam Hořanský, kdo navýšil vedení beranů na 3:0. Po této trefě se rozhodl hostující trenér sáhnout ke střídání gólmanů. Sochůrka tak v brance nahradil Dubský. Ani ten však nevydržel s čistým štítem. Povedenou první třetinu domácí zakončili v 17. minutě. Krásná kombinace mezi Hlaváče, Hořanským a Horváthem skončila branku Lukáše Horvátha, který se radoval již z druhého gólu v zápase. To bylo z první třetiny vše. Ševci mohli být nadšení, to na straně Slavie vládna úplně opačná atmosféra.

Ve druhé třetině se zlínský brankostroj zasekl a tak se prosadila alespoň Slavia. Bylo to v přesilové hře pět na čtyři. Nestrašil vybídl ke střele z vrcholu kruhu Josefa Sáňu, který se napřáhl, otřel puk o tyč a snížil stav zápasu na 1:4. Hosté se pokoušeli ještě s utkáním něco udělat, ale když nevyužili ani přesilovku pět proti třem, bylo jasno. Ze třech bodů a výhry 4:1 se radoval domácí Zlín.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Zápas rozhodla první třetina. Konečně nám tam padlo pár šancí, které jsme si vytvořili. Chtěl bych za dnešek kluky pochválit za zodpovědný výkon směrem dozadu, i když párkrát při nás stálo štěstí, ale myslím si, že jsme si body zasloužili.