Junioři nedali Brnu ani gól, moravské derby prohráli 0:3

Moravské derby mezi Zlínem a Brnem ovládly defenzivy. V pátečním již třetím vzájemném souboji v sezoně padly jen tři branky, přičemž všechny daly hráči hostů. Ti zároveň potřetí z posledních čtyř zápasů ani jednou neinkasovali. Berani předvedli nevýrazný výkon, napravit jej však mohou hned v sobotu, kdy od dvanácti hodin znovu na PSG aréně hostí Jihlavu.
41.kolo, pá 20.1.2023, PSG aréna
Kometa Brno
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Boltvan (Svoboda, Horváth), 31. Eich (Rakus, Bělohlav), 59. Zembol (Bělohlav). Rozhodčí: Koziol, Šico – Vašíček, Kučera. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 47:40. Průběh utkání: 0:3.

Synek – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Stuchlík, Zavřel, Mikel – Kaláč, Tomek, Babulík, Frömel, Marek, Matúšů, Chludil, Laciga, Sadovikov, Čechmánek, Vaculík

Kavan – Řehák, Kuswito, Bůžek, Eich, Svoboda, Ulbricht – Rakus, Zembol, Otava, Šantora, Cakl, Masař, Bělohlav, Panasenko, Linka, Boltvan, Bárta, Horváth

Úvodní část nenabídla nejpohlednější hokej. Hrálo se vesměs podle jednoho vzoru – hráči Komety získali kotouč, zavřeli domácí v pásmu, po chvíli bojů podél mantinelu jej přebrali Berani, vyjeli rychle vpřed, stejně rychle o puk přišli a to celé znovu a znovu. Jedna branka ovšem padla, v 9. minutě využil jediné vyloučení této třetiny brněnský Adam Boltvan, který se trefil přesně pod břevno. Navíc hned vzápětí dostal jedinečnou příležitost srovnat stav Adam Laciga, ale místo poodkryté brány po odrazu puku od zadního mantinelu trefil jen boční síť. Mimo to však k vidění opravdu příliš nebylo.

To druhé dějství bylo přeci jen o něco zajímavější. Postaralo se o to hlavně značné množství faulů, sudí vylučovali hned pětkrát. Jen jednou se však některý z týmů prosadil při hře v početní výhodě a byla to znovu Kometa. Lukáš Eich hned po vyhraném buly nahodil na bránu, před níž se mezitím rychle vytvořil velký chumel hráčů. Synek skrz něj zřejmě nic neviděl, a puk tak prošel až do jeho brány. Zlínští v této dvacetiminutovce byli výrazně aktivnější, zásadnější příležitost si však nebyli schopni vypracovat.

A totéž dlouho platilo i v třetí třetině, kterou znovu provázelo nemálo vyloučení. Prakticky až v úplném závěru dokázali ševci pořádně ohrozit bránu Jana Kavana. Po vyloučení brněnského hráče tři a půl minuty před koncem si Luboš Jenáček vzal oddechový čas, odvolal brankáře a zkusil hru v šesti proti čtyřem. Ta přinesla hned několik vzrušujících okamžiků a pořádný tlak. Zavřel orazítkoval tyč, několikrát puk proklouzl jen těsně kolem brankové konstrukce. Gólovou radost si však Berani v tomto zápase neužili. Naopak po konci trestu ještě inkasovali potřetí, tentokrát z hole Jakuba Zembola. S Kometou tak prohráli i třetí zápas v sezoně. Šanci na reparát dostanou hned v sobotu v poledne, kdy znovu na PSG aréně hostí Jihlavu.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): Měli jsme špatný vstup do utkání. V první třetině byla Kometa lepší, pak jsme se zlepšili a vytvořili si šance. Ty jsme však bohužel nevyužili. Také jsme si dnes vůbec nepomohli v přesilovkách a soupeř naproti tomu využil dvě přesilovky. To zápas rozhodlo.

Lubomír Oslizlo (hlavní trenér HC Kometa Brno): Pro nás těžké utkání. Čelili jsme nepříjemnému soupeři. O to radostnější je, že gólman má nulu, vyhráli jsme a vezeme si domů tři body.