Junioři nenavázali na vítězný zápas s Olomoucí a nestačili na Pardubice

V rámci 5. nadstavbového kola se naši junioři střetli s Dynamem Pardubice. Berani sice v zápase šli do vedení zásluhou Adama Lacigy, soupeř ale ještě v první třetině skóre otočil a dokráčel k výhře. Ta mu zaručí posun na třetí místo v tabulce. Berani zůstávají na šesté příčce, s těsnou ztrátou na čtvrtý Litvínov.
5. kolo, so 16.12.2023, Zlín, Trinity Bank Arena Luďka Čajky
Pardubice
1:4
(1:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky:4. Laciga (Čechmánek, Pilát) – 5. Pavlata (Kalužík, Kubánek), 15. A. Fiala (Pavlata, Koudelka), 52. Š. Bartoň (A. Fiala, Kalužík), 57. D. Burda (A. Novotný I). Rozhodčí: Obadal, Rapák – Hrabal, Viskot. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 28:43. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Kowalczyk – Špaňhel, Lukaštík, Šišák, Mikel, Nábělek, Burian, Zavřel – Holba, Pilát, Pešák – Nekvapil, Kaláč, Pražan, Laciga, Urban, Horský, Vaculík, Čechmánek, L. Heš.

Tuláček – Koudelka, Křečan, Kubánek, Rájek, Kaštánek, Hebek – Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Novotný, Jaša, Helikar, Pavlata.

První třetinu lépe začali domácí Berani, kdy ve třetí minutě skóroval Adam Laciga s asistencí od Jakuba Čechmánka. Na konci páté minuty, ale Pardubice vyrovnaly a bod si připsal Dominik Pavlata, kterému vypomohli Adam Fiala a Tadeáš Kalužík.

Hosté si podmanili i zbytek první třetiny a pět minut před koncem skóroval Adam Fiala s asistencí do Pavlaty a Jakuba Koudelky.

Druhá třetina nepřinesla žádné góly, i když obě strany měly dostatek šancí. První části dominovaly spíše Pardubice. Ale hosté se dopustili chyb a byli třikrát vyloučeni. Berani měli několik šancí vyrovnat stav utkání na 2:2, ale nevyužili žádné. Chvíli hráli 5 na 3, byly tam možnosti, ale nic bohužel neskončilo v bráně tuláčka.

Poslední kapitola se domácím Beranům nepodařila. Tomáš Pilát, Lukáš Heš a Filip Kaláč měli šance ovlivnit stav utkání, ale ani jedna rána nebyla ta vítězná. Naopak se dařilo hostujícím, kteří svůj náskok navýšili ještě o dva góly, na kterých se podílel Šimon Bartoň a poté do prázdné brány se trefil Daniel Burda. V závěru utkání přišli chyby na obou stranách, ale žádný gól z toho už nebyl.

Berani nenavázali na svůj vítězný zápas s Olomoucí. O další body budou junioři bojovat v úterý 19. prosince, to zajíždějí do Hradce Králové. Začíná se v 15:00.