Junioři proti Pardubicím statečně dotahovali, na body však nedosáhli

Junioři měli na kontě dvě výhry v řadě a další vítězství si chtěli připsat i v Pardubicích. Jejich snahu jim ale pořádně zkomplikovala nepovedená první třetina, po které Berani prohrávali 1:4. Ve zbytku utkání se žlutomodří snažili o vyrovnání, avšak to jim nebylo souzeno. V poslední periodě utkání definitivně rozhodl domácí Tomáš Jaša, který si celkem připsal čtyři branky. Tentokrát byl tedy juniorský venkovní výjezd neúspěšný.
12. kolo, po 8.1.2024, enteria arena
Pardubice
7:3
(4:1, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Helikar (Krčál, Jevtěchov), 7. Kalužík (Jaša, Štěpánek), 10. Macek, 18. Jaša (Kalužík, Pilař), 25. Jaša (Kalužík, Štěpánek), 59. Jaša (Helikar, Hebek), 60. Jaša (Štěpánek, Jevtěchov) – 9. Nekvapil (Klimek), 23. Pilát (Čechmánek, Laciga), 30. Klimek (Nekvapil, Čechmánek). Rozhodčí: Kostourek, Pastier – Bohuněk, Obr. Vyloučení: 2:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.

Tuláček – Křečan, Koudelka, Hebek, Kaštánek, Kubánek, Rájek – A. Novotný I, D. Burda, Macek – Kalužík, Jaša, Štěpánek – Krčál, Jevtěchov, Helikar – Pilař, Š. Bartoň.

Kowalczyk (7.–59. Uherek) – Zavřel, Špaňhel, Šišák, Lukaštík, Nábělek, Mikel, Burian – Nekvapil, Pražan, Laciga – Urban, Fajkus, Klimek – Čechmánek, Pešák, Pilát – Vaculík, Kaláč, Holba.

Do utkání Pardubice vstoupily výborně a hned ve druhé minutě se ujaly vedení. Po vhazování kotouč skončil před zlínskou bránou, kde se o dorážku postaral Jan Helikar1:0. Dynamo pokračovalo v tlaku a zanedlouho přidalo i druhý gól. Do samostatného úniku se dostal Tadeáš Kalužík a nekompromisně poslal kotouč za záda zlínského brankáře – 2:0. Zlín na tuto branku našel odpověď, když nejprve na Tuláčka v bráně pálil Klimek a poté odražený kotouč sebral Michal Nekvapil a nasměroval jej do horního pravého růžku – 2:1.

Ani po zlínské radosti z gólu nečekali diváci na další branku dlouho. Po vhazování se dostal ke kotouči Vít Macek a bekhendem jej přizvedl nad pravý beton brankáře Zlína – 3:1. Ani po nastavení dvougólového náskoku se Pardubice nezastavily a v závěru první periody přidaly i čtvrtou branku. Z pozice vedle brány přihrál Kalužík do mezikruží Tomáši Jašovi, jenž puk dopravil přímou čarou do zlínské sítě – 4:1.

Prostřední dvacetiminutovku začali lépe Berani, když zásluhou Tomáše Piláta využili přesilovou hru a snížili tak ztrátu – 4:2. Dvě minuty na to si Pardubice vzaly tříbrankový náskok zpět a o gól se opět postarala dvojice Tadeáš Kalužík – Tomáš Jaša, přičemž akci zakončoval druhý zmiňovaný – 5:2. Zlín odpověděl na tento gól dalším snížením, při zmatcích před branou našel odražený kotouč Adam Klimek a z pravé strany jej poslal do sítě – 5:3. Oba celky měly v této periodě výhodu přesilové hry, ale zůstala na obou stranách nevyužita.

V poslední třetině se Zlín provinil několika nepovolenými zákroky, tudíž měly Pardubice možnost ještě navýšit dosavadní náskok, k čemuž ale došlo až 59. minutě. Dynamo využilo opět zásluhou Tomáše Jaši početní výhodu pět na tři – 6:3. O druhý gól už v klasické přesilové hře se postaral taktéž Tomáš Jaša, který se tak v utkání blýskl celkem čtyřmi přesnými ranami – 7:3.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice): Nám se dnes povedla první třetina, nějakým způsobem jsme v tom chtěli pokračovat. Bohužel jsme ale ve druhé třetině pustili soupeře do zápasu a ztratili jsme tu půdu, co jsme měli. Naštěstí jsme si to v poslední třetině vzali trpělivým výkonem zpátky a nestalo se z toho žádné drama. Jsme rádi za tři body a doufám, že takhle budeme pokračovat.

Martin Hamrlík (Berani Zlín): Byl to nejhorší zápas, co jsme zatím sehráli. Od začátku jsme nastoupili špatně, a tak jsme i skončili. Prohráli jsme zaslouženě.