Junioři si doma poradili s Olomoucí, rozhodla druhá třetina

Tým juniorů dokázal rivaly z Olomouce porazit již počtvrté v řadě. O výsledku zápasu rozhodly dvě slepené branky v 30. minutě, když Berani nejprve využili svou přesilovku a následně Jakub Čechmánek pláchnul v oslabení. Zápas se sice zdramatizoval, ale svěřenci Juraje Juríka si vedení pohlídali a získali tři body do tabulky.
11. kolo, so 6.1.2024, Trinity Bank Arena Luďka Čajky
Olomouc
4:2
(0:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 31. Nábělek (Zavřel), 32. Čechmánek (Špaňhel), 52. Pilát (Čechmánek, Laciga), 60. Vaculík (Holba) – 43. Šotkovský (Koudelný, Tomeček), 55. Ruda (Tomeček, Panáček). Rozhodčí: Skopal, Kohoutek – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 7:7 . Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 38. Střely na branku: 51:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. 3:2, 4:2.

Kowalczyk – Zavřel, Šišák, Špaňhel, Lukaštík, Nábělek, Burian, Mikel – Pešák, Pilát, Klimek – Laciga, Pražan, Nekvapil – Čechmánek, Vaculík, Holba – Fajkus, Urban.

Frgál – Šabatka, Ad. Drábek, Compel, Smýkal, Stratil, Panáček, Růžička, P. Sedláček – Neoral , Pastrnek, Tomeček– K. Drábek, Havel, Koudelný – Bošek, Šotkovský, Ruda.

V první třetině měly oba celky šance skórovat, ale ani jeden z nich nabídnuté příležitosti nevyužil. V páté minutě zahrozil olomoucký Ondřej Šotkovský, na druhé straně v samostatném úniku neuspěl Adam Klimek.

Berani začali druhou část hry aktivněji, když dokázali využívat mezer v obraně hostí, ale žádné z přečíslení neskončilo brankou. Fanoušci už zvedali ruce, když Martin Holba posílal puk do prázdné branky, ale jeden z obránců stihl puk z brankové čáry vyrazit. O tři minuty později se v přesilovce na brankovišti nejlépe zorientoval Patrik Nábělek, který z velkého úhlu poslal puk zpátky do ohně, kde si ho brankář Dominik Frgál srazil do vlastní sítě. O ani ne minutu později si v oslabení do útočného pásma najel Jakub Čechmánek, který vypálil přesně pod víko.

Na začátku třetí třetiny se pěknou individuální akcí prosadil Jakub Koudelný, který na sebe navázal několik obránců a našel volného Ondřeje Šotovského. Deset minut před koncem zopakoval akci Jakuba Čechmánka Tomáš Pilát, taktéž v přečíslení přesně vymetl pavučiny v Frgálově brance. Utkání zdramatizoval Stanislav Ruda, který dorazil puk za ležícího Samuela Kowalczyka. Domácím se vedení podařilo ubránit, a navíc Martin Vaculík dokázal přidat vteřinu před koncem gól do prázdné branky.

Berani si tak připsali 3 cenné body proti konkurentovy v boji o postupové příčky do play-off, na Olomouc nyní ztrácí 3 body, ale mají o dva odehrané zápasy méně.

Martin Hamrlík (Berani Zlín): Byl to klasický zápas s Olomoucí o jednu či dvě branky, hrozně se nadřeme na gól. Velmi důležité bylo, že jsme dali první gól, o ten se dlouho bojovalo. Poté jsme si náskok udržovali, ale kvůli zbytečným chybám jsme se o zápas strachovali. Důležité jsou 3 body v tabulce, takže u nás určitě panuje spokojenost.