Junioři ukončili sérii proher, fantastickým výkonem se blýskl Uherek

Juniorům se podařila ukončit série pěti proher. Stalo se tak proti litvínovské Vervě. Její hráči sice po většinu zápasu diktovali tempo hry, měli ale velké problémy s defenzivní hrou. Právě hrubky obrany dokázali mladí ševci náležitě potrestat. Dlouho se dařilo držet čisté konto brankáři Marku Uherkovi, ten ale nakonec inkasoval pouhé dvě minuty před koncem při vlastním oslabení. Mezi autory se naopak zaspala i nejnovější posila Beranů Sebastian Petr Vašíčko.
17. kolo, čt 25.1.2024, CCM Aréna
Litvínov
3:1
(1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Nábělek (Burian), 27. Pražan (Pešák), 33. Vašíčko (Vaculík) – 58. Maštalířský (Slavík). Rozhodčí: Held, Maršálek – Kráľ, Viskot. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 27:49. Průběh utkání: .

Uherek – Zavřel, Špaňhel, Šišák, Lukaštík, Nábělek, Velikovský, Burian – Pešák, Nekvapil, Kaláč – Pražan, Urban, Klimek – Čechmánek, Ramert, Pilát – Vaculík, Vašíčko, Holba.

Stránský – Re. Kubíček, Kladivo, Prokeš, Cipko, Vyhlídal, Werner, M. Hora – Maštalířský, L. Tůma, Dohnal – D. Čech, Peroutka, D. Horský – Slavík, Ducháček, Scafari – O. Postl I, T. Svoboda, Vopat.

Úvodní dvacetiminutovku odstartovali Berani poměrně pasivním výkonem. Soupeř ze severu Čech jednoznačně dominoval hru a žlutomodří jen marně hledali recept na taktiku Vervy. Změna nakonec přišla zhruba po půlce třetiny. Pouhou půlminutu po začátku vůbec prvního vyloučení v zápase se podařilo prosadit Patriku Nábělkovi. Ten svým pokusem od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě a poslal ševce do vedení. Ve zbývajících minutách sice byli stále lepší mančaftem hosté, vedení ale žlutomodrým psychicky výrazně prospělo.

Druhá třetina se nesla opět v duchu gólových úspěchů mladých Beranů. O první radost na zlínské střídačce se postaral po zhruba šesti minutách hry Tadeáš Pražan. Tento hráč, který byl jen pár vteřin před koncem úvodního dějství vyloučen, napravil svoje pochybení střelou od modré. Během ní zmíněný hráč namířil projektil přesně do pravého horního růžku brány, kam už brankář nestihl natáhnout svou lapačku.

Další gól mohli žlutomodří slavit o necelých sedm minut později. Postaral se o něj debutant ve zlínských barvách Sebastian Petr Vašíčko. Ten tak potrestal obrovské zaváhání obrany soupeře, která ho nechala ujet do samostatného úniku. Tomuto hokejistovi při zakončení přála velká dávka štěstí, kotouč se po jeho střele totiž odrazil do brány až od levé tyčky.

Poslední dějství se strategie Beranů značně změnila. Ti se oproti předchozímu dění snažili už jen bránit svůj vybojovaný třígólový náskok. Této snaze ale bránili tři zbytečné vyloučení z řad domácího celku. To poslední vedlo k prolomení zdi ve zlínské svatyni. Podepsal se pod něj Matěj Maštalířský, který stál na konci ukázkově sehrané kombinace. Jeho prací tak bylo už jen uklidit kotouč do poloprázdné brány. Ani tato skvrnka ale nemůže zastínit brilantní výkon gólmana Marka Uherka, který dokázal zastavit 48 střel!