Junioři vedli nad lídrem, nakonec ale nezískali ani bod

Desetibrankový zápas přineslo utkání ševců s lídrem z Plzně. I přes kvalitní začátek utkání a silnou druhou třetinu si mladí Berani připsali na své konto akorát další prohru, a to i přesto, že ještě minutu před koncem prostředního dějství vedli o dvě branky. Za porážkou stojí zejména nepovedená třetí třetina, během které obdrželi žlutomodří rovnou tři branky.
9. kolo, st 3.1.2024, CCM Aréna
Plzeň
4:6
(1:1, 3:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 13. Burian (Špaňhel, Vaculík), 23. Holba (Urban, Zavřel), 23. Šišák (Pražan, M. Horský), 39. Vaculík – 8. Šiler (Dolhý, Ishchenko), 30. Hromádka (J. Matějka, Cícha), 40. Benák (Cícha, Šiler), 43. Pešek (Šiler, M. Houdek), 52. Šiler (Pešek, Koubek), 58. Šiler (Benák, Pešek). Rozhodčí: Vaněk, Šico – Bartoň, Voznička. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 35:40. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:6.

Uherek – Zavřel, Špaňhel, Šišák, Lukaštík, Kotala, Mikel, Burian – Tomek, Pešák, Nekvapil, Pražan, Urban, M. Horský, Vaculík, L. Heš, Pilát, Klimek, Holba

D. Jansa (23. Lokajíček) – Dolhý , Hromádka, Čančura, Cícha, Skok, M. Houdek – Koubek, M. Hořejší, J. Matějka, M. Beran II, Pešek, Š. Kaiser, Šiler, Mazanec, Hála, Ishchenko, Pittr, Benák, Řehoř

Úvodní minuty utkání nevypadaly pro Berany vůbec dobře. Soupeř z opačného konce tabulky v úvodních minutách jednoznačně diktoval tempo na ledě. To vedlo k relativně brzké brance. O tu se postaral po necelých osmi minutách Jakub Šiler, který potrestal zaváhání obrany. Odpověď domácího celku ale přišla po téměř pěti minutách. Postaral se o ní Adam Burian. Ten svým zakončením od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Po této brance se ševci konečně dostali pořádně do hry a zaskočeného soupeře místy i přehrávali.

Začátek druhé dvacetiminutovky byl pro mladé ševce přímo snový. Po pouhých dvou minutách se prosadil Martin Holba. Díky tomu se tak ševci dostali poprvé v utkání do vedení. Pozadu ale nechtěl zůstat ani Marek Šišák. Ten se prosadil méně než půl minuty po svém spoluhráči a Berani tak rázem vedli rovnou o dvě branky. Následoval oddechový čas hostů a změna na brankářském postu indiánů.

Zmíněný timeout přinesl své ovoce téměř přesně v půlce utkání. V tento moment se totiž prosadil Jakub Hromádka. Nejpohlednější branku utkání ale následně předvedl Martin Vaculík. Ten se při hře čtyři na čtyři dokázal obtočit kolem svatyně soupeře. Jeho následným zakončením dokázal procpat kotouč za betony brankáře, který se nestihl v brankovišti přemístit. Odpověď soupeře ale na sebe nenechala dlouho čekat. Po téměř minutě hry se prosadil Adam Benák. Ten se tak ještě postaral o poslední změnu skóre pouhých šestnáct vteřin před koncem dějství.

Poslední třetina znamenala pro ševce pořádnou sprchu a konec nadějí na poražení favorita. Karty se bleskurychle otočili již po necelých třech minutách hry, kdy se o rozeznění sirény zasloužil Ondřej Pešek. Ten svou střelou od levého kruhu stav utkání po delší době opět vyrovnal.

Pomyslný hřebíček do rakve ševců ale přišel až po půlce třetiny. Postaral se o něj svými výkony zejména Jakub Šiler, který se zapsal jako autor obou následujících branek. O tu první se postaral po obrovské hrubce domácích, kteří ho pustili do úniku dva na jednoho. O tu druhou pak pouhé dvě minuty před koncem utkání, čímž si nejen pojistil výhru jeho celku, ale i svůj hattrick.