Junioři vezou z Litvínova všechny tři body

Velmi náročný leden odstartovali v posledních dnech naši junioři. Ti se museli rychle oklepat ze včerejší neúspěšné přestřelky s vedoucí Plzní, už dnes totiž sehráli zápas v Litvínově. Dlouhá cesta však na Beranech znát nebyla, žlutomodrý celek byl lepším výběrem a především za výkon ve druhé třetině veze domů všechny tři body. O ty se nejvíce zasloužil tříbodový Jakub Čechmánek (2+1), výrazně se do statistik zapsal i Adam Laciga (1+2).
10. kolo, čt 4.1.2024
2:5
(1:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. O. Postl (Ducháček), 29. Soušek (Peroutka, O. Postl ) – 13. Vaculík (Holba, Urban), 23. Pilát (Burian, Čechmánek), 26. Čechmánek (Laciga), 28. Čechmánek (Laciga), 45. Laciga. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Kubík (28. Stránský) – Vyhlídal, Soušek, Kubíček, Prokeš, Werner, Cipko, M. Hora – Dohnal, D. Čech, Peroutka – Dej, Ducháček, Hauptvogel – O. Postl I, L. Tůma, Tomaník – Bednařík, D. Horský, Scafari.

Kowalczyk – Nábělek, Zavřel, Šišák, Špaňhel, Lukaštík, Burian – Klimek, Pilát, Pešák – Nekvapil, Pražan, M. Horský – Holba, Vaculík, L. Heš – Čechmánek, Laciga, Urban.

Černožlutí v roce 2024 vyjeli poprvé do boje proti Zlínu, se kterým se v letošním ročníku DHL extraligy juniorů zatím střeli pouze jednou. A bylo to pořádné drama. Ve čtyřiapadesáté minutě Litvínov na ledě Beranů snižoval na 1:2, těsně před koncem základní hrací doby dokonce vyrovnával na 3:3 a nakonec uspěl i v samostatných nájezdech.

A lépe začala Verva i dnes. Útok hostů byl zastaven na polovině kluziště a rázem se na Kowalczyka řítili Ducháček, jenž ještě předal Ondřeji Postlovi, který se prokličkoval k bekhendovému zakončení. Litvínov následně ustál dvě oslabení, ale těsně poté již Zlín na vyrovnání dosáhl. Ve své obranné třetině nastartoval motory Martin Vaculík, prohnal se až před Kubíka, kterého z pravého kruhu překonal ranou na vzdálenější tyč.

A prakticky totožná situace se opakovala i v úvodu prostředního dějství. Náramnou žabičkou vyslal do sóla Burian Tomáše Piláta, který se rovněž prosadil z pravé strany k levé tyči. Po chvilce se ze středového puntíku prosmýkl na pravý kruh Laciga, poslal pas na brankoviště, odkud prakticky stačilo nastavit hůl Jakubu Čechmánkovi. Třetí rychlý zářez připravil pro své barvy stejný hráč, když povedenou akci na jeden dotek cik - cak útočným pásmem zakončil u levé tyče. Litvínov reagoval oddechovým časem a vyplatilo se. Po necelé minutě vyojovali Severočeši touš u pravého mantinelu útočného pásma, rychle předali na vrchol levého kruhu, odkud zavěsil Petr Soušek.

V úvodu poslední periody se mohli domácí v přesilové hře dostat dokonce na dostřel, avšak neuspěli. A Zlín naopak v plných stavech předvedl, proč dnešní utkání ovládl. Adama Lacigu dostal za obranu Vervy další vysoký oblouček z vlastního obranného pásma a ten tváří v tvář Stránskému zavěsil z levé strany k bližší tyči. Šestý zářez měl ještě na čepeli v početní výhodě z osy hřiště Zavřel, avšak nezamířil přesně. Mrzet ho to ale příliš nemuselo, Berani totiž domů odvážejí velmi cenné tři body.