Junioři vybojovali vítězství 2:1 nad Chomutovem

Zlínští junioři přivítali na svém ledě v rámci 18. kola Piráty Chomutovem. Jako první šli do vedení domácí, když se v 9. minutě prosadil Daniel Gazda. Ovšem v 17. minutě se podařilo zásluhou Hajiče Chomutovu srovnat krok. Ve druhé třetině gól nepadl a tak rozhodla trefa ze 49. minuty, kterou obstaral zlínský Daniel Dlabaja. Všechny góly navíc padly během přesilových her. Výborný výkon předvedl zlínský brankář Daniel Šimonů.
18.kolo, so 18.11.2017, ZS Luďka Čajky
Chomutov
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Gazda (Dvořáček, Dlabaja), 49. Dlabaja (Mikulec, Dvořáček) – 17. Hajič (Šilar). Rozhodčí: Held – Blaha, Goňa. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 39:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Šimonů – Martínek, Marek, Augustin, Gába, Dluhoš, Budil, Jenáček, Kollár, Gazda – Kenša, Dvořáček, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Knápek, Hefka, Kotek, Dobiáš, Dlabaja

Pavlát – Seemann, Kleiner, D. Novák, A. Novák, Procházka, Vícha, Hajič – Kover, Bajer, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Šeliga, Šišolák, Šilar, Adámek

Zápas začal lépe pro domácí celek. Ševci dostali k dispozici přesilovou hru, kde si sice vytvořili tlak, ale branku se jim povedlo vstřelit až těsně před jejím koncem. Daniel Gazda si vzal puk, dostal se na vrchol kruhu, odkud vyslal přesnou střelu na vzdálenější tyč a trefil se neomylně. Domácí Berani tak vedli 1:0. Vyrovnání Pirátů přišlo v 17. minutě. Šilar posunul kotouč na Tomáše Hajiče, jehož střela skončila až za zády zlínského brankáře. Rázem tak bylo vyrovnáno a tento stav platil i po uplynutí dvou třetin.

Druhá dvacetiminutovka totiž branku nepřinesla. Hrál se spíše bojovný hokej a nikdo nechtěl inkasovat. Šancí však pár bylo. Ve 24. minutě si vylámali hosté zuby na brankáři Šimonů, který vytěsnil ven střelu z mezikruží. Ve 33. minutě pak opět podržel svůj tým domácí gólman. V oslabení se totiž jeden z útočících hráčů Chomutova dostal za obranu a byl sám před Šimonů. Pokusil se o kličku, jenže mu puk přeskočil hokejku a tak nakonec ani nezakončil. Zlínští pak následně ubránili i dvě oslabení, tudíž se šlo do šaten za stavu 1:1.

Pro Piráty začala třetí třetina nadějně. Zlín šel totiž do tří a tak měli hosté k dispozici výhodu dvou hráčů v poli. Tu však zužitkovat nedokázali a ani se pořádně nevytvořili šance. To Berany nabudilo a začínali přebírat otěže hry. Nakonec jim to taky přineslo kýžený výsledek. Chomutov šel do čtyř a domácí přesilovku zužitkovali. Byl to Daniel Dlabaja, který po přihrávce od Mikulce rozvlnil síť v brance Pavláta. Hosté se pak pokoušel se zápasem ještě něco udělat, ale naráželi na dobře chytajícího Šimonů. V závěru ještě odvolali brankáře, ale ani přesilovka 6 na 4 jim nepomohla. Zlín doma uhájil těsnou výhru 2:1.

Leon Wesley (Aukro Berani Zlín): „Byl to těžký zápas. Hráli jsme se soupeřem, který je v tabulce výš než my, takže jsme věděli, že budou kvalitní. Hráli dobře s pukem, měli lepší pohyb a my jsme tahali za kratší konec, což dokumentuje i počet střel, ale zvýšenou bojovností jsme to nakonec uhráli a vstřelili jsme rozhodující gól.“