Mimořádně důležitá výhra! Dorost přejel Olomouc

V souboji "záchranářů" se naši dorostenci dnes střetli s Olomoucí, která byla pouze o skóre poslední. Po dnešku se ale od Kohoutů odpoutáme, vítězíme totiž naprosto jednoznačně 6:0. Klíčovým bodem celého duelu bylo vyloučení kapitána hostí Navrátila do konce utkání, v pětiminutové přesilovce totiž Berani položili základ pro výhru, skórovali třikrát. Zaslouženou nulu dnes vychytal Radek Šimšálek. Dva góly dal Matěj Holba, zářil i kapitán Dominik Kos (2+1).
23.kolo, so 2.12.2023, CCM Aréna
Olomouc
6:0
(2:0, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. F. Sedláček (M. Sedláček, Doležal), 18. Kos (J. Kubečka, Kočica), 22. Pečner (Kos, Kočica), 23. Holba (Mořkovský, Pluskal), 25. Pluskal (Kos, Pečner), 32. Holba (Mořkovský, Pluskal) Rozhodčí: Janča – Přecechtěl, Kaprál. Vyloučení: 11:7. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 58:25. Průběh utkání: 0:0, 6:0.

Šimšálek– M. Sedláček, Mořkovský, J. Kubečka, T. Schmied, F. Sedláček, Uřičář, Frömel – Plšek, Nesrsta, Doležal – Kočica, Holba, Matula – Pluskal, Pečner, Kos – Venený.

Žbánek – Vaněk, Holéczy, V. Navrátil, Přidal, Hubáček, Dušák, Holaň – Rohozhyn, Koryčanský, Kubát – Bartok, Prokop, Balog – Brym, Harásek, T. Navrátil – Minář.

Berani byli v úvodu duelu aktivnější, brzy se také dočkali první branky. Venený z blízka ještě neuspěl, František Sedláček o modré čáry už ano, Pro mladého obránce navíc šlo o premiérový zásah v letošní sezoně! V 17. minutě mohl zvyšovat Holba, nicméně neuspěl

Dvě a půl minutky přišel moment, který určil ráz zápasu. Hostující kapitán Tomáš Navrátil kolenem zasáhl soupeře a dostal trest do konce utkání. V pětiminutové přesilovce jsme zápas strhli na svou stranu. První gól padl ještě v první třetině, Dominik Kos centroval před bránu na Plška, kotouč byl ale nejspíš o brusli jednoho ze soupeřů sražen rovnou do brány - 2:0.

Po minutě druhé třetiny přišel další přesný Kosův pas, tentokrát skrz brankoviště, do sítě kotouč doklepl Luca Pečner. A za další minutě přišel čtvrtý úspěch, Pluskal nabil Matěji Holbovi a ten parádně trefil. Dlouhou početní převahu tak mladí Berani vytěžili na maximum, skórovali třikrát a jasné vedení už nepustili.

Navíc střelecký apetit je i nadále neopouštěl. Kohouti sice jednou trefili tyčku a mohli zápas ještě zdramatizovat, Berani, ale byli efektivnější. Další šanci znovu vybojoval znovu Dominik Kos, jenž měl v úniku dva na nikoho v tandemu ještě Pluskala, zakončil ale sám, opět přesně.

Další šance měl při přečíslení ve vlastním oslabení faulovaný Venený, i tento trest se pak podařilo zužitkovat, druhou parádní ránu vyslal Matěj Holba – 6:0.

Ze šancí Olomouce zmiňme zakončení úplně volného Holéczyho, jenž ale trestuhodně minul, ve třetí třetině dorážel Kubát, trefil ale výtečně přesouvajícího se brankáře Šimšálka.

Berani ve třetí třetině ještě zahrozili několikrát, do prázdné málem zakončoval Kočica, Doležal dokonce puk do sítě dostal, branka ale nebyla uznána. Regulérní gól už se vsítit nepodařilo, což však při takovém stavu nebyl úplně problém. V samém závěru jsme viděli ještě bitku, Hubáček se pustil do Matuly, toho bránil Michal Sedláček, zapojili se i Nesrsta a Bartok. Sudí rozdali tresty a duel se relativně v klidu dohrál.

Naši dorostenci tedy berou proti tabulkovému sousedovi všechny tři body a od posledního místa se odpoutávají nejen na skóre ale nyní i o body. Ztráta na osmou Porubu nyní činí šest bodů.