Mladí Berani podepsali smlouvy s klubem!

V minulém týdnu jsme odhalili, že profesionální smlouvu podepsal talentovaný útočník Lukáš Heš. Na něho navázali další nadějní Berani. Smlouvy podepsali také Marek Uherek, Tomáš Pilát, Adam Hamrla a Martin Holba. Všichni budou primárně nastupovat v juniorské extralize, ale připraveni budou také pro případné povolání do A-týmu hrající Chance ligu.

K Lukáši Hešovi se přidali další dva útočníci z ročníku 2005 - Martin Holba, který v minulém roce nastoupil ke čtyřem utkáním české reprezentace do 19 let a slovenský mládežnický reprezentant Tomáš Pilát. Oba patřili společně s Jakubem Čechmánkem k nejproduktivnějším hráčům mladých Beranů v minulé sezoně.

Do obrany se vrací Adam Hamrla, který je také zástupcem ročníku 2005 a minulou sezonu odehrál ve švédské nejvyšší juniorské soutěži v týmu Mora IK, kde se rozhodně neztratil, když v 39 utkáních získal 15 bodů a stal se třetím nejproduktivnějším obráncem týmu.

Smlouvu podepsal také jeden zástupce ročníku 2006 - brankář Marek Uherek, který byl jedničkou našich Beranů v bojích juniorské extraligy v minulé sezoně.

Stejně jako v minulém roce budou moct nastupovat v juniorské extralize také tři hráči kategorie "overage", což jsou hráči ročníku 2004. V přípravě s A-týmem se aktuálně připravuje útočník Jakub Čechmánek a obránce Matěj Zavřel.

"Přechod mezi juniorských a dospělým hokejem je neuvěřitelně náročný a mnoho kvalitních hráčů jej nezvládne. My nyní pracujeme na projektu, který by měl našim hráčům tento přechod zjednodušit a pro hráče zpříjemnit. A právě proto jsme nabídli nejlepším prospektům v rámci ročníku smlouvy, které budou navazovat až do jejich dospělého věku," uvedl Zdeněk Sedlák, manažer mládeže zlínských Beranů.