Mladší dorost přehrál na domácím ledě Opavu

ELIOD extraliga mladšího dorostu se 34. kolem, ve kterém Zlín přivítal Opavu, opět o něco přiblížila konci základní části. Přestože ani jeden ze soupeřů nemohl nastoupit v kompletní sestavě, nabídlo utkání atraktivní hokej s množstvím šancí, střetů a také gólů. Zlínští byli neustále o krok napřed a dovedli zápas do vítězného konce, díky čemuž si připisují tři body do tabulky. Jakub Jenáček a Jan Mikulec se shodně blýskli čtyřmi body za gól a tři asistence.
34.kolo, ne 9.3.2014, PSG aréna
Opava
6:3
(2:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Karafiát (Mikulec), 19. Bainar (Jenáček, Martínek), 26. Kowalczyk (Jenáček, Mikulec), 27. Václavek (Sedlák, Dřímal), 49. Jenáček (Mikulec, Šimonů), 55. Mikulec (Jenáček, Kristek) - 18. Döhner (Hladoník, Langer), 24. Frydrych (Bohanos, Jirůšek), 42. Kvasnica (Frydrych, Langer). Rozhodčí: Škach - Goňa, Knap. Vyloučení: 5:3, navíc Štěpánek (OPA) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 29:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Šimonů – Gába, Kowalczyk, Jenáček, Klauda, Vodák, Martínek, Budil, Fridrich – Václavek, Dřímal, Kristek, Mikulec, Nevřela, Kenša, Karafiát, Sedlák, Bainar, Urbanec

Vojkůvka – Kupka, Štěpánek, Lelek, Janošek, Hadamczik, Jirůšek – Bohanos, Pělucha, Langer, Hudečka, Frydrych, Tauwinkl, Hladoník, Kvasnica, Döhner

V duelu dvou sousedů v tabulce šlo jen stěží určit favorita. Zatímco Zlínu patřila před zápasem druhá příčka v tabulce a na třetí Opavu měl třináctibodový náskok, Slezanům hrála do karet aktuální forma a také fakt, že dva zápasy ze tří vzájemných letos vyhráli.

Byli to však domácí, kdo vstoupil do utkání aktivněji, a během prvních deseti minut Opavu takřka k ničemu nepustili. Hned po úvodním vhazování poprvé zahrozil Karafiát, v přesilové hře pálil nebezpečně Mikulec, ale brankář Vojkůvka se nenechal překonat. Zlom přišel až šest minut před přestávkou, kdy Jiří Karafiát zpracoval přihrávku od Mikulce a rychlou střelou na lapačku, kterou brankář hostí jen ztlumil, otevřel skóre zápasu.

Hosté se i nadále dostávali před zlínského Šimonů jen sporadicky, přesto se jim však podařilo ze své největší šance vyrovnat. Jakub Döhner si sjel do prostoru mezi kruhy, dostal přesný pas zpoza branky a s trochou štěstí prostřelil domácího brankáře. Zlínští ovšem rychle odpověděli zásluhou Viktora Bainara a jeho střely od modré čáry, která s přispěním brankáře Vojkůvky, jenž si vybral slabší chvilku, skončila až v síti.

Na začátku druhé části dohrávali hosté přesilovou hru, ve které branku sice nevstřelili, ale nesmutnili příliš dlouho, protože o chvíli později přeci jen vyrovnali. Lukáš Frydrych předvedl pohlednou individuální akci, když projel celým hřištěm, protlačil se až před brankáře Šimonů a šikovně dostal puk za čáru.

Na inkasovanou branku zareagovali Zlínští tím nejlepší způsobem – dvěma rychlými zásahy. Domácí pětka si v ponechané výhodě vytvořila dlouhý tlak v útočném pásmu, ke kotouči se dostal po sérii přihrávek Daniel Kowalczyk a přesnou střelou nad vyrážečku nedal Vojkůvkovi žádnou šanci. O necelou minutu později využil zmatků v obraně hostů Jan Václavek, jenž zúročil svůj důraz před brankou a zvýšil na 4:2 pro domácí.

Berani byli při chuti a Slezané se tlačili za kontaktní brankou, takže líbivý hokej se šancemi na obou stranách pokračoval. Zejména domácí byli blízko zvýšení svého náskoku, když hned dvakrát trefili tyč. Ani jeden z brankářů však do přestávky další puk za svá záda nepustil, a stav se tedy nezměnil.

Úvod třetí třetiny vyšel hostům na výbornou. Díky trefě Michala Kvasnici a rychle využité přesilové hře snížili na rozdíl jediné branky. Zanedlouho si dokonce dvakrát vyzkoušeli hru v početní výhodě hokejisté ve žlutých dresech a stejně jako Opava ji zužitkovali. Jakub Jenáček napřáhl na modré čáře a tvrdou ranou propálil jak chumel hráčů před sebou, tak brankáře Vojkůvku.

Slezané nesložili zbraně a snažili se s nepříznivým stavem ještě něco udělat, ale v těchto chvílích podržel své mužstvo gólman Šimonů. Opavští si vypracovali několik dobrých šancí, ale ani Pělucha, ani Frydrych a ani Tauwinkl domácího strážce branky nepřekonali. Naopak šestý zásah Zlína přidal Jan Mikulec, na jehož střelu z otočky brankář hostů nedostáhl.

Žádné další drama už Berani nedopustili. Vydařeným závěrem si pohlídali své vítězství, Opavu porazili podruhé v sezoně, a připisují si tak plný počet bodů do tabulky. To hosté dnes ve Zlíně ostrouhali a vrací se domů s prázdnou.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Poslední dobou hrajeme v silně kombinované sestavě. Byl bych rád, kdybychom se dali konečně zdravotně do pořádku a připravili se v plném počtu na závěr sezony. Přesto musím klukům poděkovat za dnešní výkon. Myslím, že jsme byli lepším mužstvem po celý zápas.

Miroslav Kukol (HC Slezan Opava): Nebyli jsme dnes kompletní, takže jsme nepředpokládali, že tady výsledkově uspějem. Utkání splnilo moje očekávání, Zlín nás nijak výrazně nepřehrál, ale přesto vyhrál zaslouženě. Výsledek odpovídá rozložení sil.