Mladší dorostenci proti Žďáru nad Sázavou vyhráli letos potřetí

Mladší dorost Zlína se po reprezentační pauze opět představil v akci. V 33. kole ELIOD Extraligy přivítal na domácím ledě hokejisty Žďáru nad Sázavou. Úvodní gól domácích vstřelil v první třetině Matěj Sebera a ve druhém dějství se k němu přidal Dominik Luža. Dvoubrankový náskok se ukázal jako dostačující a Tomáš Horák se tak se svými spoluhráči mohl radovat z vychytané nuly.
33.kolo, čt 16.2.2017, PSG aréna
Žďár n. Sázavou
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Sebera (Luža, Suhrada), 35. Luža (Dřímal, Suhrada). Rozhodčí: Netopil – Maťašovský, Hubáček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 43:20. Průběh utkání: 1:0, 1:0, 0:0 .

Horák – Suhrada (A), Uhříček, Holík, Talafa, Jaroněk (A), Reidl, Prchal, Prokeš – Sebera, Bachánek, Podešva, Handl, Kozubík, Dřímal (C), Luža, Baďura, Weintritt, Dvořáček.

Novotný (od 31. Nedvěd) – Černohorský (C), Pachl, Pytlíková, Čermák, Tomín – Jindra (A), Vlk, Štola, Tomek, Malenovský, Trejbal, Puczek, Hromádka.

Zlínští hokejisté přivítali na domácím ledě v 33. kole ELIOD Extraligy mladšího dorostu Žďár nad Sázavou, se kterým měli doposud pozitivní bilanci 2:0. Cílem domácích bylo po delší herní odmlce vybojovat tříbodové vítězství. Berani mohli v případě výhry natáhnout úspěšnou šňůru na domácím ledě na tři zápasy.

Oba týmy začaly utkání opatrně. Do vyložené šance se nepropracoval ani jeden ze soupeřů. V 5. minutě měli hosté možnost zahrát si v početní převaze. Kombinace jim vázla, ovšem o minutu později byl vyloučen další domácí hráč a tak se žďárským hokejistům naskytla příležitost zahrát si přesilovku 5 na 3. Z této šance ale nic nevytěžili. Naopak Ševci hned svou první přesilovou hru proměnili. Matěj Sebera zužitkoval přihrávku Dominika Lužy a střelou na lapačku z prostoru mezi kruhu překonal gólmana Jiřího Novotného. Šanci hostů na vyrovnání zmařil domácí brankář Horák, jemuž se podařilo zastavit bekhendovou kličku Martina Štoly, který se na něj řítil sám.

Do druhé třetiny nastoupili hosté aktivně. Ševcům několik minut trvalo, než dokázali se žďárskými hokejisty srovnat krok. V 31. minutě byl hostující gólman Jiří Novotný nucen střídat. Nejspíš u něj došlo ke zranění po předchozím střetu s jedním z domácích hráčů, který se drze do brankáře hostů natlačil. V 35. minutě přivítal v brance hostů Martina Nedvěda zlínský forvard Dominik Luža, který jej svou přesnou střelou překonal. Domácí hráči si tedy do kabin odnášeli vedení 2:0.

Třetí třetinu začali aktivněji opět hokejisté Žďáru nad Sázavou. Žádnou gólovou šanci si ale nevypracovali. Domácí hokejisté po zbytek třetiny nedali hostům šanci se prosadit, sami si však před koncem posledního dějství vytvořili dvě vyložené příležitosti, ale další gól se jim už vsítit nepodařilo. To však Berany mrzet nemuselo, protože si opět se soupeřem ze Žďáru nad Sázavou dokázali poradit a brankář Tomáš Horák mohl navíc slavit čisté konto.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Dnešní zápas jsme neodehráli v optimální pohodě. V utkání bylo mnoho individuálních chyb a z našeho pohledu jsme rádi za vítězství a tři získané body. Jinak byl výkon týmu podle mého názoru průměrný.