Na měsíční hostování přichází útočník Matěj Zabloudil z týmu HC Stadion Litoměřice

Hráčský kádr PSG Berani Zlín se rozrůstá na nejbližší měsíc o další jméno. Na hostování do Baťova města přichází z týmu HC Stadion Litoměřice útočník Matěj Zabloudil, který má zkušenosti z téměř dvaceti odehraných zápasů v extralize za Karlovy Vary. Vedení hokejových Beranů příchodem třiadvacetiletého útočníka reaguje na současnou marodku v útočných řadách a zároveň zvyšuje konkurenci v ligovém týmu.

"Využili jsme možnosti získat Matěje na měsíční angažmá. Jednak se nám rozrostla marodka, zranění v útoku a dále chceme zvýšit konkurenci v mužstvu. Má zkušenosti z nejvyšší soutěže, odehrál téměř dvě desítky zápasů v extralize za Karlovy Vary a věříme, že nám pomůže," uvedl Martin Kotásek, sportovní manažer PSG Berani Zlín. Rodák z Vyškova se objevil ve Zlíně na čtvrtečním tréninku a je předpoklad, že bude připraven naskočit ve zlínském drese do obou víkendových předehrávaných zápasů s Přerovem a Třebíčí.

Matěj Zabloudil se narodil 23. prosince 1998, žákovská a mládežnická léta prožil v Olomouci, do seniorského hokeje naskočil v sezoně 2016/2017 v dresu ligového Prostějova, kde strávil dvě sezony a poté odešel do Kadaně, kde si ho v rámci střídavých startů vytáhly Karlovy Vary do extraligy. V nejvyšší soutěži debutoval v sezoně 2019/20. Během loňské sezony odešel z Kadaně, kde strávil tři sezony do Třebíče. Letošní ročník zahájil v Litoměřicích, kde nastoupil k 16 zápasům s bilancí 4 kanadských bodů za 2 góly a 2 asistence. Jeden zápas si připsal během letošního podzimu v Karlových Varech.

Zabloudil odehrál v extralize celkem 19 zápasů, ve kterých si připsal dva kanadské body za jeden gól a jednu asistenci. Není bez zajímavosti, že premiérovou trefu v nejvyšší soutěži si připsal v jedenáctém extraligovém utkání právě proti Beranům v lednu 2021. Vary tehdy nad Zlínem vyhrály 5:1. V první lize má na svém kontě během sedmi sezon ve čtyřech klubech (Prostějov, Kadaň, Třebíč, Litoměřice) celkem 181 odehraných utkání s bilancí 54 bodů v produktivitě za 22 gólů a 32 asistencí.