Nejsilnější okamžiky, 5. díl: Tohle byl ráj! Po gólu Čecha deset vteřin před koncem sedmého finále

V pátém díle seriálu Nejsilnější momenty v historii zlínského hokeje přinášíme vzpomínkový článek na sedmé finále play off 2013 proti Plzni, kde deset vteřin před koncem útočník hokejistů PSG Zlín Filip Čech vyrovnal a poslal zápas do prodloužení. Byť Zlín tehdy nakonec smutněl ze stříbra, na tento gól se jen tak nezapomene.

Ráj na zemi, nejšťastnější místo na světě. To byl v jeden okamžik v neděli večer 21. dubna 2013 Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně. Když si na YouTube.com pustíte záznam vyrovnávací trefy útočníka Filipa Čecha deset vteřin před koncem základní hrací doby sedmého finále mezi hokejisty Zlína a Plzní, i po více než třech letech vám vyskočí husina. Navzdory pozdější porážce a slzám smutku to byl okamžik, na který se nezapomene.
„Za to jsem samozřejmě moc rád,“ přiznal nedávno v rozhovoru pro Deník Filip Čech, jehož gól do průběžně vede anketu v hlasování zlínských fanoušků. Deset vteřin před koncem zápasu za stavu 2:3 to přišlo. Mohutný nápřah kousek za modrou čárou nenápadného dělníka ledu a černá guma skončila v síťce. „To se vám podaří jednou za život,“ vykládal Čech, který v uplynulé sezoně přišel o místo v sestavě áčka a v jednu dobu pouze trénoval.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V TIŠTĚNÉM SOBOTNÍM VYDÁNÍ DENÍKU

Do startu hokejové extraligy sice zbývá ještě 21 dnů, ovšem regionální Deník ve spolupráci s hokejovým klubem PSG Zlín a Radiem Zlín vám v příštích dnech přinese seriál 11 NEJSILNĚJŠÍCH OKAMŽIKŮ v historii hokejového klubu z Baťova města. Abychom vás ještě více vtáhli do dění, společně jsme pro vás připravili hlasování a soutěž o zajímavé věcné ceny.

Pokud chcete vyhrát dresy zlínských hokejistů, hokejky, wellness v hotelu Baltaci, předplatné Deníku či další zajímavé ceny, zapojte se prostřednictvím kuponu, který v době seriálu (od 10. 8. do 7. 9. 2016) bude vycházet ve vašem regionálním Deníku. Vedle vašeho hlasu pro nejsilnější okamžik v historii PSG Zlín si tipněte, kolik diváků (doma i venku) navštíví přípravné utkání extraligových hokejistů Zlína do 30. 8. 2016. Ti nejpřesnější získají výše uvedené ceny. Uzávěrka soutěže je 29. 8. 2016.

1. Nejrychlejší gól v historii klubu – Pavel Janků dal po 7 vteřinách 3. semifinále play-off 1995 proti Kladnu (datum vydání příběhu v tištěné verzi regionálního Deníku: 10. 8. 2016)
2. Nešťastná kaluž ve finále 1995 (12. 8.)
3. Gól Jaroslava Balaštíka tři vteřiny před koncem čtvrtého zápasu čtvrtfinále play-off 2003/2004 v Třinci (17. 8.)
4. ZÁCHRANA MEZI ELITOU v sezoně 1980/81 – až výhrou v předposledním zápase nad Košicemi 8:2 (19. 8.)
5. Vyrovnávací gól Filipa Čecha v 7. zápase finále 2013 proti Plzni (20. 8.)
6. Největší bitka proti pražské Spartě v sezoně 2009/10 (24. 8.)
7. Nešťastné tragické upadnutí Luďka Čajky v Košicích (27. 8.)
8. Rekord české extraligy brankáře Vladimíra Hudáčka, který v sezoně 1999/2000 od 6. do 10. kola neinkasoval gól – celkem 262 minut a 51 vteřin (31. 8.)
9. Petr Čajánek v sezoně 1997/98 nastřílel Opavě v jednom zápase 6 branek (2. 9.)
10. Rozhodující gól Petra Lešky v prodloužení 7. čtvrtfinále play-off proti Znojmu v sezoně 2001/2002 (3. 9.)
11. Zisk českých titulů v roce 2004 a 2014 (7. 9.)