Play-off začíná! Čtvrtfinále Berani zahájí ve středu a ve čtvrtek na ledě Poruby

Sezóna hokejové Chance ligy se překlopila do své klíčové fáze. Dvaapadesát zápasů rozdalo karty pro vyřazovací boje, do kterých zlínští Berani vstoupí na ledě Poruby, kde je ve středu a ve čtvrtek čekají první dva čtvrtfinálové duely. Naváže žlutomodrá parta na povedený závěr základní části a získá první body do série hrané na tři vítězná utkání? Oba úvodní souboje v RT TORAX Areně startují v 17:30.
O své účasti ve čtvrtfinále Berani rozhodli až v posledním kole právě proti Porubě, kterou na domácím ledě zdolali 3:2 po samostatných nájezdech. Dokonali tak famózní stíhací jízdu, kterou nastartovali po novém roce a během které stáhli až čtrnáctibodové manko a v dramatickém finiši uzmuli spot mezi nejlepšími šesti týmy základní části. Shodou okolností je tak čekají minimálně tři další zápasy proti Porubě. Ta si prožila poněkud rozdílný průběh dosavadní sezóny. Ostravané totiž do ligy vstoupili skvěle a dlouho se suverénně slunili na čele tabulky, v závěru jakoby jim však docházel dech a po sérii nepřesvědčivých výsledků spadli na třetí místo. V play-off se však začíná nanovo a první krok ve čtvrtfinálové sérii tak bude velice důležitý.

Souboj ambiciózních i nejtrestanějších mužstev

Poruba patří mezi kluby z velkými ambicemi, minulá sezóna pro ni ale skončila zklamáním, když Ostravané skončili až dvanáctí a vyřazovací boje se jich tak netýkaly. Aktuální ročník jim ale vychází o poznání lépe, a to i díky ofenzivnímu stylu hry, což se v základní části projevilo také ve statistikách. Ostravané dohromady nastříleli 167 branek, což je nejvíce ze všech týmů Chance ligy. Nyní je čeká čtvrtfinále proti Beranům. Zajímavostí je, že půjde o souboj nejtrestanějších mužstev základní části, oba soupeři ale častá vyloučení dokázali kompenzovat výborným oslabením. Tomu odpovídá i fakt, že ve čtyřech vzájemných zápasech v této sezóně padl jediný přesilovkový gól.

„Poruba je jedním z nejsilnějších týmů v celé lize, mají spoustu hráčů s extraligovými zkušenostmi. Hrají zajímavý herní systém, čeká nás těžký soupeř ale věřím, že na něj jsme připraveni.“

Miloš Říha ml., hlavní trenér PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?


Tomáš Šoustal, útočník (26)

Potvrdí roli produktivního lídra i v play-off?

Nejproduktivnějším hráčem Poruby byl v základní části Chance ligy útočník Tomáš Šoustal, který v dvaačtyřiceti zápasech nasbíral 39 bodů. Odchovanec Olomouce byl velkou nadějí českého hokeje, v mládežnických letech byl pravidelným reprezentantem a zúčastnil se hned dvou juniorských světových šampionátů. Šest let působil v nižších soutěžích v zámoří, v roce 2020 se ale vrátil do Česka, kde se upsal brněnské Kometě. V extralize se příliš nechytil, o patro níž ale patří k nejlepším hráčům. A to jak v minulé sezóně v dresu Přerova, tak letos ve službách Poruby, kde jej nyní čeká vůbec první prvoligové play-off.


Statistiky týmů v aktuální sezóně

PSG Berani Zlín Chance liga 2022/23 HC RT TORAX Poruba 2011
6. místo (80 bodů) Konečné umístění v základní části 3. místo (92 bodů)
11 bodů Posledních 5 zápasů 8 bodů
18,92% (5. místo) Úspěšnost přesilovek 18,23% (8. místo)
84,86% (3. místo) Úspěšnost oslabení 87,33% (1. místo)
431 (6. místo) Bloky 499 (3. místo)
565 Trestné minuty 694
Daniel Gazda – 27 bodů (9+18) Nejproduktivnější hráč Tomáš Šoustal – 39 bodů (20+19)
Daniel Gazda – 27 bodů (9+18) Nejproduktivnější obránce Adam Sedlák – 22 bodů (3+19)
Petr Mrázek (15 branek) Nejlepší střelec Tomáš Šoustal (20 branek)
Daniel Gazda (18 asistencí) Nejlepší nahrávač Michal Vachovec (24 asistencí)
Daniel Gazda (+13) +/- Aaron Berisha (+15)
Jiří Suhrada (49) Bloky Adam Sedlák (73)
Daniel Huf (92,37%) Úspěšnost zákroků Daniel Dolejš (91,59%)