Poprvé v sezoně poraženi. Starší dorost nestačil na Kometu

Deset zápasů a dost. Vítězná série starších dorostenců skončila na ledě Komety. Mladí Brňané si v první půlce utkání vypracovali tříbrankový náskok, což se pro konečný výsledek ukázalo jako klíčové. Za Zlín pouze snížil Robert Sedláček, více už domácí mužstvo ševcům nedovolilo.
11.kolo, pá 7.10.2016, DRFG ARENA
3:1
(2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Süss (Kunc), 20. Plášek (Svoboda, Střondala), 28. Svoboda – 29. Sedláček (Kočica, Chalupa). Rozhodčí: Antonín – Vengřín, Mikoviny. Vyloučení: 4:3, navíc Mlčák (KOM) a Hefka (ZLN) 5 min + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Holík – Věžník, Jurnečka, Kučeřík, Kučera, Mlčák, Vašíček, Jeřábek – Süss, Svoboda, Minárik, Střondala, Krejčí, Matula, Novák, Frydrych, Lašák, Kunc, Plášek, Kadlic.

Kubík – Janošek, Gába, Dřímal, Hamrlík, Kowalczyk, Dluhoš, Jenáček, Marek – Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Hefka, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška.

První třetina začala velkou šancí Vojtěcha Dobiáše, jenž po chybě domácího brankáře střílel do odkryté klece, ale díky obětavému zákroku domácího beka se skóre neměnilo. První branky se dočkali domácí fanoušci v šesté minutě. Střelu Kunce dokázal Kubík zlikvidovat, ale na dorážku Jana Süsse byl již krátký. Srovnat mohl v jedenácté minutě Vojtěch Dobiáš, ale fantastický Holík jeho střelu lapil. Hostující celek dostal šanci ke srovnání skóre v podobě přesilové hry, ale Frydrychovo vyloučení potrestat nedokázal. Naopak navýšit skóre mohl Svoboda, ale osamocený před Kubíkem selhal. Zvýšit na rozdíl dvou branek se však povedlo Karlu Pláškovi, který dorazil vyraženou střelu Svobody za záda Kubíka.

Druhou třetinu zahájila tvrdá rána Minárika, kterou hostující gólman vyrazil helmou. Šance na snížení skóre přišla pro hosty v sedmadvacáté minutě, kdy se za podražení nechal vyloučit Karel Plášek. Domácím se i přes toto oslabení podařilo skórovat. Nejprve vybojoval Matěj Svoboda puk ve vlastním pásmu a vyhodil jej. O chvíli později jej znovu zíkal ve středním pásmu a svůj únik proměnil kličkou do forhendu. Záhy se podařilo hostujícímu celku snížit. Kočicovu ránu od modré tečoval za záda Holíka Robert Sedláček, a vlil tak novou krev do žil výběru Zlína. Čtyři minuty před koncem druhé periody se nechal vyloučit kapitán domácí Kučera, ale tuto přesilovou hru hosté nevyužili. Deset vteřin před koncem puk poskakoval v brankoviti Holíka, ale ten si dokázal poradit. Do kabin se tak po druhé třetině šlo za stavu 3:1.

Do třetí třetiny vstoupil aktivněji hosté. Nejprve prověřil domácího gólmana Světlík, ale lapačka Holíka kotouč zastavila. Záhy se Holík předvedl znova, když Sedláčkovu ránu vyrazil vyrážečkou. Krátce nato přebrali iniciativu domácí. Při přesilovce hosutujícího souboru ujeli obraně Plášek a Střondala, ale zakončení prvně jmenovaného skončilo na rameni brankáře Kubíka. Definitivně mohl rozhodnout zápas Vojtěch Střondala, ale jeho trestné střílení vychytal Kubík. Dvě a půl minuty před koncem třetí periody sestřelil hostující Hefka domácího brankáře. Na to odpověděl pěstním soubojem Mlčák. Oba soci vyfasovali za svoje jednání tresty na pět minut a osobní tresty do konce utkání. V závěru mohl pojistku přidat Plášek, ale jeho rána se zastavila v brankovišti. Brňané si tak poradili s lídrem tabulky a vyhráli 3:1.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Jsme rádi za výhru nad lídrem naší skupiny. Hokejově to asi moc hezké utkání nebylo. Na druhou stranu tam byla z naší strany velká vůle po vítězství, díky ní se nám dnes podařilo zvítězit. I takové zápasy potřebujeme vyhrávat.

Zdeněk Sedlák (HC PSG Zlín): Zápas byl z obou stran nervózní. Bylo vidět, že oba celky chtějí vyhrát. My jsme neproměnili šance. Právě to je důvod naší prohry.