SDO: Jsme ve čtvrtfinále! Váňova trefa v prodloužení rozjásala mladé ševce

Byl to boj, ale zvládli jsme to! Starší dorost se za vyrovnaného stavu sérii postavil doma Kometě Brno a v rozhodujícím pátém utkání série rozhodl o své postupu mezi osm nejlepších týmů. Byl to duel, ve kterém šlo o všechno a na ledě to bylo vidět. Hráči obou týmu předvedli parádní výkon. Štěstíčko se v prodloužení přiklonilo na stranu beranů. V čase 64:53 natáhl mezi kruhy Vladimír Váňa a způsobil žlutomodrou explozi radosti na ledě i v hledišti. Ve čtvrtfinále se tým trenéra Roberta Svobody postaví Karlovým Varům.
5.OF, st 11.3.2015, ZS Luďka Čajky
4:3p
(2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Werbik (Miko), 17. Stiksa (Sirota), 51. Gago z tr. střílení, 65. Váňa (Peška, Gazda) – 14. Heinrich (Čejka, Ferda), 15. Havránek (Dvořák, Havlát), 24. Havránek (Dvořák). Rozhodčí: Kika – Novák, Lukš. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Odložilík – Padrnos, Sirota, Váňa, Kosorin, Procházka, Budil, Gazda – Fryšara, Strmiska, Peška, Miko, Mikulec, Krejčiřík, Stiska, Karafiát, Kotek, Gago, Werbik.

Slavíček – Sedláček, Gotthard, Zukal, Furch, Trnka, Petrla – Havránek, Havlát, Dvořák ,Čejka, Heinrich, Ferda, Knap, Hasoň, Mlynář.

První vážnější šanci zápasu měl brněnský Havlát, ale neuspěl. Na druhé straně nejprve vyslal varování Strmiska, když zazvonil na tyč brněnské brány. Poté už stálo štěstí na straně domácích. Miko dal puk před branku, tam se k němu dostal Nicolas Werbik. Napoprvé sice neuspěl, ale podruhé už si poradil a překonal ležícího Slavíčka v bráně Komety. Vedení však ševcům vydrželo ani ne tři minuty. Poté se Kometa dostala do útočné třetiny. S pukem za brankou byl Čejka, který předložil nahrávku před bránu, kde si sjel Aleš Heinrich a ten mezi tyčkou a Odložilíkem procedil puk do sítě. Tím ale první třetina ani zdaleka nekončí. Za další minutu a půl už Brno vedlo! Hráči bojovali o puk za brankou, ten nakonec získal Dvořák, který před bránou našel nikým nehlídaného Tomáše Havránka, jenž měl dost času na kličku a následné zakončení do sítě.

Hosté otočili stav a vedli. Jenže! Do konce první části chybělo ještě pět minut a to Zlínu stačilo na vyrovnání. V 17. minutě Sirota vypálil od modré, Slavíček puk pouze vyrazil a jako první se k němu dostal číhající Filip Stiksa, jemuž nedělalo problém posunout si puk a zakončit do odkryté sítě. Tím divoká první dvacetiminutovka plná branek a krásného hokeje skončila. Do té druhé vstoupilo lépe Brno. Dvořák jel ze strany na Odložilíka, ten jeho střelu vyrazil před sebe. K puku se jako první dostal Tomáš Havránek a na několikrát nakonec protlačil kotouč přes ležícího obránce i Odložilíka do sítě. Hosté tak opět vedli a na tahu byl Zlín.

Brňané si své těsné vedení pečlivě střežili. Ševci se ne a ne prosadit. Šance měli Sirota, Gago, Peška, ale Slavíček odolával. Až do 51. minuty. Pak byl v úniku faulován Michal Gago a rozhodčí nařídil trestné střílení. Zlínský útočník si s ním poradil na jedničku. Rozhýbal gólmana, počkal si až mu otevře skulinku mezi betony a trefil přesně. Další gól už nepadl a tak došlo na prodloužení. Z deseti minuty se odehrálo necelých pět a bylo hotovo. Na středu hřiště čekal na přihrávku Vladimír Váňa a také ji od Pešky dostal. Poté stačilo přesně zamířit, vystřelil a radost mladých ševců mohla propuknout. Celý tým ve žlutomodrém naskákal na hrdinu prodloužení. To na straně Komety byla nálada úplně opačná. Obě mužstva si ale na konec podali ruce. Ve férové a vyrovnané bitvě zvítězil ten šťastnější.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Bylo to drama se vším všudy, všem se to muselo líbit. Sportovně musíme přiznat, že Kometa byla silný soupeř a my jsme měli to štěstíčko, které to rozhodlo. Děkuji klukům za to, že to nezabalili a že to dotáhli do čtvrtfinále.