Šílená přestřelka s Hradcem přinesla juniorům pouze jeden bod

Zápas plný obratů a dramatických chvil nakonec pro juniory nedopadl vítězně. Ti během zápasu zkompletovali dvě otočky ve skóre a v jednu chvíli dokonce vedli o dvě branky, jenže vedení si nechali proklouznout mezi prsty, takže v poslední třetině ještě museli dotahovat. Utkání nakonec došlo až do nájezdů, kde byl šťastnější domácí tým. Třemi získanými body se mohou pochlubit Tomáš Mikel a Martin Holba.
6. kolo, út 19.12.2023, ČPP Aréna
Hr.Králové
7:6sn
(2:2, 4:3, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Dommers (T. Hora), 20. Mi. Beneš (J. Aschenbrenner, A. Novotný), 21. A. Novotný (Mi. Beneš, Ma. Beneš), 34. Ma. Beneš (Mi. Beneš, A. Novotný), 35. Mi. Beneš (Š. Černý, Ma. Beneš), 37. A. Novotný (Mi. Beneš), rozh. náj. T. Hora – 10. Nekvapil (L. Heš, Zavřel), 12. Holba (Vaculík, Špaňhel), 25. Mikel (Holba, Burian), 30. Mikel (Holba, Vaculík), 31. Pilát (L. Heš, Laciga), 48. Laciga (Pilát, Mikel). Rozhodčí: Svobodová, Valda – Kučera, Jurak. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 52:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5, 6:5, 6:6, 7:6.

Tuček (31. Mrázek) – Havlíček, Š. Černý, Pavelka, Pavič, Hrbek, J. Aschenbrenner, Bezpalec – Ma. Beneš, Mi. Beneš, A. Novotný, Dommers, T. Hora, Prášek, Hrdlička, Matašovský, V. Aschenbrenner, Sláma, Vencl, Zámečník.

Kowalczyk (37. Uherek) – Zavřel, Špaňhel, Šišák, Kotala, Lukaštík, Mikel, Burian – Pešák, Nekvapil, Kaláč, Pražan, Laciga, Urban, Vaculík, L. Heš, Tomek, Pilát, Martin Holba.

Už v páté minutě se domácí radovali, když Valdis Dommers dorazil pokus Tomáše Hory a bylo to 1:0. Hosté se na východě Čech činili v přesilovkách, což potvrdil v desáté minutě Michal Nekvapil po krásné nahrávce Lukáše Heše a Filip Tuček lovil prvně puk ze sítě – 1:1. Netrvalo to dlouho a Zlínští v Hradci už vedli, když skulinku našel Martin Holba a zakončil do růžku – 1:2. Hradec pak zakončil třetinu nejlepším možným způsobem, a to gólem do šatny z hole Michala Beneše, jenž dorazil kotouč za záda Samuela Kowalczyka – 2:2.

Michal Beneš byl v utkání u všeho podstatného a na první zásah večera nabil Adamu Novotnému, kterému stačilo doklepnout touš do sítě a bylo to 3:2 pro Lvy. Jenže pak přišla série tří branek Beranů po sobě. Z toho dvě padly v početní výhodě; trefil se dvakrát Tomáš Mikel. A když Tomáš Pilát z kruhu propálil golfákem Tučka, střídal ho mezi třemi tyčemi Mrázek – 3:5.

Pak se ale konal comeback i na druhé straně. Sehraná trojka Matěj BenešMichal BenešAdam Novotný zařídila tři hradecké kousky a z kola ven musel i Kowalczyk. Nahradil ho Uherek. Ševci si ale ze ztráty náskoku příliš nedělali, jelikož ve 48. minutě sklepl puk do sítě Adam Laciga a nakonec tím i poslal duel do prodloužení.

A jelikož nastavení rozhodnutí nepřineslo, muselo se až na nájezdy. V nich se trefil jeden borec na každé straně a v páté sérii využil zaváhání Moravanů Tomáš Hora a forhendovým blafákem přiřkl Lvům bonusový bod. Zlínským juniorům tak stále patří v tabulce šestá pozice, na čtvrtý Litvínov ale ztrácí pouhý bod.