Starší dorost nestačil doma na Salzburg

Mladí ševci prohráli i druhý vzájemný zápas s rakouským Salzburgem v této sezoně. Hosté si během čtyřiceti minut vybudovali tříbrankový náskok, na který zlínští hokejisté nedokázali najít odpověď. Ve třetí části dvěma góly jen upravili skóre na konečných 2:5. Branky Zlína vstřelili Jáchym Janošek a Petr Pavlas.
40.kolo, so 3.2.2018, ZS Luďka Čajky
Salzburg
2:5
(0;1, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 48. Janošek, 58. Pavlas (Luža, Světlík) – 14. Schütz (Wirt, Varejcka), 34. Rebernig (Hede, Vogt), 37. Schitz (Jentzsch, Harnisch), 41. Varejcka (Huber), 52. Huber (Schütz, Alanov). Rozhodčí: Malota – Poláček, Hubáček. Vyloučení: 5:11. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 19:39. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5.

Kubík – Holík, Suhrada, Talafa, Hamrlík, Jaroněk, Janošek, Pavlas, Riedl – Sebera, Podešva, Světlík, Lekeš, Luža, Kozubík, Kristek

Kristiansen – Obu, Wirt, Pasanen, Hadamczik, Zündel, Alanov, Wimmer – Stewart, Schütz, Rebernig, Lobach, Barinka, Varejcka, Schitz, Harnisch, Čermák, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber

V úvodní části oba celky vsadily především na taktiku a efektivitu. K vidění byl proto svižný, bojovný hokej. Šancí však bylo jak šafránu. Největším rozdílem mezi oběma týmy se ukázaly být přesilovky. Zlín jich dostal jen v první třetině k dispozici pět, což je celých deset minut hracího času. Ani jednu však nedokázal zužitkovat. To Salzburg využil hned první početní výhodu, a to dokonce velmi rychle – už po 11 vteřinách. Střela Justina Schütze zapadla přesně k tyči, kam brankář Jakub Kubík nedosáhl.

Ve druhé třetině se tempo hry viditelně zvýšilo a začaly přibývat i šance. Byť měli oba brankáři o práci postaráno, více se zapotil zřejmě zlínský Kubík. Rakušané působili nebezpečněji. Mladí ševci dlouho drželi těsný výsledek a vypadalo to, že by se mohli udržet v kontaktu se svým soupeřem. Hostům se však vydařila druhá polovina třetiny.

Nejprve se prosadil Maxmilian Rebernig, který stál na konci povedené kombinace, díky čemuž zakončoval do odkryté branky. O necelé tři minuty později přidal další gól Salzburgu Edwin Schitz, na jehož přesnou střelu z prostoru mezi kruhy Kubík lapačkou nedosáhl. Hosté tak rychle odskočili na rozdíl tří branek, do přestávky navíc ještě několikrát nebezpečně zahrozili.

Začátek třetí části vyšel hostům, jak nejlépe jen mohl. Hned po devíti vteřinách totiž zlínskému brankáři propadla do sítě střela útočníka Filipa Varejcky. Nešťastný gól domácímu celku na pohodě rozhodně nepřidal, se zlínskými hokejisty naopak začaly cloumat emoce. Na ledě se proto začaly objevovat potyčky a ostřejší výměny názorů.

Domácí se však přece jen dočkali i vstřelené branky. Postaral se o ni obránce Jáchym Janošek, který dostal puk za brankáře Nicolaje Kristiansena. Hosté odpověděli o čtyři minuty později, když se Paul Huber nejrychleji zorientoval před brankovištěm a z otočky poslal puk mezi Kubíkovy betony. Poslední slovo však měli Zlínští. Petr Pavlas si dvě minuty před koncem obhodil obránce na modré čáře a krásnou trefou do horního rohu branky nad vyrážečku brankáře upravil stav na konečných 2:5.

Starší dorost tak prohrál i druhý vzájemný duel s rakouským soupeřem. Navíc stejně jako o den dříve s Budějovicemi inkasoval i tentokrát pět branek.

Zdeněk Sedlák (Aukro Berani Zlín): „Bylo vidět, že jsme se utkali s nejlepším mančaftem této sezony. Naše sestava byla okleštěná a bylo to vidět. Hráli jsme se čtyřmi hráči z mladšího dorostu, někteří beci hráli v útoku. Za výkon je můžu pochválit, kluci odvedli dobrou práci.“