Tým Aukro Berani Zlín je připraven zastavit ofenzivní sílu Plzně, začátek v 17 hodin

Česká nejvyšší hokejová soutěž uzavře v neděli 15. října úvodní čtvrtinu základní části. Tipsport extraliga nabídne kompletní program sedmi zápasů 13. kola. Hokejisté Aukro Berani Zlín změří síly na domácím ledě s týmem HC Škoda Plzeň. Západočeši budí na začátku letošní sezony velký respekt, ze všech extraligových týmů nastříleli nejvíce branek a mají i druhou nejlepší defenzivu. „Letos mají velkou fazonu a dávají hodně gólů. Jejich skvělá čísla nejsou pro nás strašákem, neboť hrát se dá s každým. Při respektu k soupeři jdeme do střetnutí odvážně a s cílem vyhrát,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Zlína. Utkání na ZS Luďka Čajky se hraje od 17 hodin.

Zlínští hokejisté potvrdili páteční výhrou v televizním zápase v Chomutově velmi dobrou formu z posledních týdnů, když vybojovali šestou výhru z posledních sedmi utkáních! Beranům patří ve vyrovnaném středu extraligové tabulky devátá příčka, ale pouze s tříbodovou ztrátou na čtvrté místo. "Samozřejmě jsme za vítězství v Chomutově rádi. Podařil se nám vstup do utkání, měli jsme lepší pohyb a nezaskočil nás ani gól domácích, protože se nám skóre podařilo otočit. Předvedli jsme výborný výkon podpořený Liborem Kašíkem v bráně,“ řekl zlínský trenér.

Veselý a spol. se vezou na domácí vítězné vlně čtyř utkání v řadě, ale nyní je prověří ofenzivní lavina z Plzně, Západočeši jsou v tabulce na druhém místě s dvoubodovým mankem na lídra extraligy brněnskou Kometu. Na zlínský led přijede nejlepší ofenziva, Indiáni vstřelili již 54 gólů! „Plzeň letos hodně překvapila. V létě kvalitně a vhodně posílila hráčský kádr a v první čtvrtině extraligy dokazuje, že má fazonu a dává hodně branek. Víme, že doma nastříleli dvakrát deset gólů, ale naši kluci jsou po výhře v Chomutově v pohodě. Skvěle chytá Libor Kašík a hráči jsou správně nažhavení na utkání,“ uvedl padesátiletý šéf zlínské střídačky.

V ofenzivě Plzně hraje prim nejlepší extraligový střelec Dominik Kubalík, který ve 12 zápasech vstřelil již 13 branek! Skvělé čísla mají i další forvardi Milan Gulaš nebo Tomáš Mertl, letní posily škodovky. Obranu diriguje zkušený veterán Petr Kadlec a  brankoviště úspěšně hájí Miroslav Svoboda, který přišel před sezonou z Jihlavy. „Na utkání se připravujeme standardně, máme rozbory jejich hry a přesilovek. Pokud utkání dobře rozehrajeme, rozhodně nejsme bez šance na úspěch. Soupeř rozhodl hodně zápasů již v úvodní třetině, dal rychlé góly. Pouze Kometa dokázala otočit nepříznivý vývoj utkání. V žádném případě nebudeme hrát osobní obranu na Kubalíka a spol., tohle již do současného herního systému nepatří,“ vysvětlil kouč Svoboda.

Do sestavy se vrací po pětizápasové odmlce zaviněné svalovým zraněním zkušený obránce Tomáš Žižka. „S velkou pravděpodobností nastoupí. Plánujeme ještě drobnou výměnu v útoku, ale nejedná se o nic zásadního. Výkon mužstva byl v Chomutově velmi dobrý a není důvod do složení mužstva razantně zasahovat,“ řekl Robert Svoboda.

Zlín se představí v nadcházejících čtyřech kolech třikrát na domácím ledě. Po Plzni v úterý přivítá Vítkovice a v neděli Liberec. „Kluci musí věřit tomu, co je dovedlo k domácím výhrám nad Spartou a Třincem. Chceme se prezentovat v těchto zápasech dobrým výkonem a výsledkem. Přejeme si, aby přišlo co nejvíce fanoušků i těch, kteří nám před startem extraligy příliš nevěřili. Budeme rádi, když kluci potvrdí zlepšenou formu a vybojujeme doma co nejvíce bodů,“ uzavřel Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Zápas 13. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Aukro Berani Zlín – HC Škoda Plzeň se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v neděli 15. října v 17 hodin. Pokladny ZS budou otevřeny od 15:30 hodin. Vstupenky on-line si můžete zakoupit ZDE. Přijďte povzbudit zlínské Berany v důležitém extraligovém zápase na domácím ledě, případně sledujte duel na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 2:8, 21. 9. 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 4:2, 6:4, Zlín venku 2:3 po nájezdech, 4:1. Loňská sezona 2016/2017: Zlín doma 1:2, 3:1 – Zlín venku 3:1, 1:7.

Výsledky Plzně v letošní sezoně 2017/2018: venku Třinec 2:5, Hradec Králové 3:4 po prodloužení, Mladá Boleslav 3:2 po prodloužení, Chomutov 4:1, Vítkovice 2:0 – doma Litvínov 5:1, Olomouc 10:0, Sparta 4:3, Pardubice 10:2, Jihlava 2:1 po prodloužení, Brno 4:5 po prodloužení, Liberec 5:1.

Kanadské bodování hokejistů HC Škoda Plzeň po 12. extraligovém kole: 1. Dominik Kubalík 20 (13 + 7), 2. Milan Gulaš 17 (8 + 9), 3. Tomáš Metrl 16 (9 + 7), 4. David Stach 13 (5 + 8), 5. Miroslav Indrák 9 (1 + 8), 6. Denis Kindl 8 (2 + 6), 7. Jaroslav Kracík 7 (3 + 4), 8. Ondřej Kratěna 6 (3 + 3),  9. Petr Kadlec 6 (0 + 6), 10. Petr Straka 5 (4 + 1), 11. Michal Moravčík 5 (2 + 3), 12. Jan Schleiss 5 (1 + 4), 13. Lukáš Půlpán 5 (0 + 5), 14. David Sklenička 3 (1 + 2), 15. Miroslav Preisinger 3 (0 + 3), Peter Čerešňák 3 (0 + 3), 17. Petr Kodýtek 2 (1 + 1), Ryan Hollweg 2 (1 + 1), 19. Nicholas Jones 2 (0 + 2). Celkem bodovalo 19 hráčů.

Střelci: 13 – D. Kubalík, 9 – Mertl, 8 – Gulaš, 5 – Stach, 4 – Petr Straka, 3 – Kracík, Kratěna, 2 – D. Kindl, Moravčík, 1 – Indrák, Schleiss, Kodýtek, Hollweg, D. Sklenička.

Statistiky brankářů:
Miroslav Svoboda (10 zápasů, 610 odchytaných minut) - průměr 1,87 golů na zápas, procento úspěšnosti 92,96. Alexandr Hylák (2 zápasy, 80 minut) - průměr 0,00 golů na zápas, procento úspěšnosti 100,00. Lukáš Sochůrek (1 zápas, 42 minut) - průměr 7,14 golů na zápas, procento úspěšnosti 80,00.

Sestava Plzně v minulém extraligovém kole: M. Svoboda - Jones, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán - Gulaš, Mertl, Schleiss - D. Kindl, Stach, D. Kubalík - Indrák, Kracík, P. Straka - Kodýtek, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík, Čihák.