Junioři neudrželi nadějné vedení a prohráli v Mladé Boleslavi

Zlínští se přesunuli do Mladé Boleslavi, kde na ně čekalo utkání 38. kola NOEN extraligy juniorů. Berani se v první třetině ujali díky brankám Matuly a Buchty dokonce dvoubrankového vedení, které drželi i při vstupu do poslední části. Tam ovšem junioři Mladé Boleslavi Zlín zcela přehráli, nastříleli tři branky a získali tak velmi cenné 3 body.
38, pá 21.2.2014
Ml.Boleslav
5:3
(0:2, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 27. Byakov, 36. Byakov (Marek, Kurka), 46. Ďurač (Pätoprstý, Podsedníček), 57. Ďurač (Pätoprstý, Nedbal), 60. Marek – 7. Matula (Stránský, Sedláček), 16. Buchta (Urbanec, Sedláček), 39. Sedláček (Matula, Stránský). Rozhodčí: Würtherle – Špůr, Svoboda. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3

Ašenbrenner – Souček, Kulhánek, Hes, Kurka, Šťáva, Nedbal – Byakov, Ďurač, Marek, Pätoprstý, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Kotala, Smrčka, Kuchta

Haloda – Řezáč, Stuchlík, Macharáček, Zbořil, Andrýsek, Buchta, Talán, Urbanec – Hlaváč, Kratochvíl M., Dalajka, Gremlica, Kratochvíl Š., Zaremba, Haničinec, Stránský, Galuška, Matula, Hladiš, Sedláček

Na začátku měli více ze hry i více šancí hosté ze Zlína. K tomu jim dopomohla i dvojnásobná přesilovka, kterou těsně před jejím skončením v 7. minutě zužitkoval Dominik Matula. A pro domácí mohlo být hůř, když se o minutu později ve středním pásmu srazili dva boleslavští hráči, jenže krizi dokázal zbytek týmu zažehnat. Ale nedařilo se ohrožovat Halodovu bránu. V 16. minutě navíc znovu hráli ve dvojnásobném oslabení a ani tentekrát se hosté nemýlili. Dalekonosnou ranou se prosadil Lukáš Buchta. Hosté měli v tuto chvíli hodně navrch a zbytek třetiny už se snažili kontrolovat. Ačkoliv se Boleslav s nepříznivým stavem snažila něco ještě udělat, nebylo do konce prvního dějství téměř na co koukat.

V kabině domácích musela padnout nějaká ostrá slova, neboť do druhé části vstoupil domácí celek mnohem lépe. Zodpovědnost na sebe vzal Dmitrij Byakov, jehož první pokusy sice nevyšly, ale ve 27. minutě se ocitl v dobré palebné pozici, z níž mířil do odkryté brány tam, kam se Haloda natahoval marně. Na hře Boleslavi byla znát jakási úleva, ovšem Zlín urputně bránil. Nakonec si přesilovku 5 na 3 zahrála i Boleslav a také ji proměnila. Vyrovnávací trefu zajistil ve 36. minutě opět Dmitrij Byakov, jenž u pravé tyče usměrnil puk letící z nulového úhlu do sítě. A Bruslaři mohli jít do vedení o minutu později, avšak situace, kdy puk překročil brankovou čáru, nastala v rozporu s pravidly a branka nemohla být uznána. Zlín však probuzenou Boleslav zchladil studenou sprchou minutu a čtvrt před sirénou, když se nádherně trefil najíždějící Pavel Sedláček.

Tento gól do šatny Boleslavské spíše nakopl a v poslední třetině šli více za vítězstvím. Ovšem nejprve museli srovnat, což se povedlo až Ivanu Ďuračovi ve 46. minutě. Bylo znát, že ten zápas domácí dost prožívají a hosté byli od té doby vidět méně a snažili se zřejmě hrát na remízu. Ševci však nevyužili závar před Ašenbrennerem, kdy mohli pálit do odkryté branky, tak přišel trest. V podobné situaci na druhé straně čtyři minuty před koncem se včas zorientoval Ivan Ďurač, jenž tak dokonal obrat. Na konečných 5:3 potom upravil Ladislav Marek, když přesně 0,6 sekundy před koncem trefil přes celé kluziště prázdnou zlínskou bránu, když Moravané zkusili štěstí ve hře bez brankáře.