Osmáci skončili třetí v silně obsazeném MV Cars CUPu 2023

V neděli se na zlínské PSG Aréně odehrál turnaj MV Cars CUP 2023, kterého se zúčastnily kromě domácího týmu i HC Vítkovice Ridera, HC Kometa Brno a také slovenská Dukla Trenčín. Pohárový titul si zajistila brněnská Kometa, stříbro Dukla Trenčín.

Nedělní den na ledové ploše ve Zlíně byl ve znamení kvalitního hokeje, tomboly a zábavy pro hráče i jejich rodiče. Hrál se MV Cars CUP 2023, který sliboval zajímavé měření sil a dovedností.

Berani měli velice těžký start do turnaje, kdy čelili pozdějším vítězům z Brna a podlehli po boji 1:3. Následně se Beranům nepodařil start do druhého utkání s Vítkovicemi, ve kterém prohrávali 1:2 a následně 2:3. Od té doby se ale jejich hra výrazně zlepšila a díky čtyřem brankám dokázali zápas otočit a připsat si první tři body do tabulky. O osudu turnaje následně rozhodlo závěrečné utkání, ve kterém se domácí střetli se slovenskou Duklou Trenčín, která každý zápas v turnaji rozhodovala až v samostatných nájezdech. Berani stále pomýšleli na zisk druhého místa a ještě minutu před koncem utkání vedli 4:3. Trenčín ale dokázal v závěru srovnat a následně prokázali zkušenosti ze samostatných nájezdů a zvítězil i třetí utkání za dva body.

Nejlepšími hráči turnaje byli vyhlášeni trenčínský brankář Nicko Havel, zlínský obránce Filip Duba a útočník Komety Richard Halaš