Poprvé v sezoně venku bez bodového zisku, Berani prohráli v Olomouci

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 9. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu HC Olomouc 2:4 a poprvé v sezoně vyšli na cizím ledě bez bodového zisku. Berani však nadále čekají na tříbodovou výhru v sezoně. Zlínští do moravského souboje nastoupili již bez hlavního kouče Roberta Svobody, který rezignoval a mužstvo vedl dosavadní asistent Martin Hamrlík, kterého doplnil na střídačce trenér juniorů Luboš Jenáček. Hanáci se ujali vedení již po 22 vteřinách souboje, ale hosté v první třetině srovnali krok. Poté Mora utekla ve druhé třetině na rozdíl dvou gólů, na který Berani již nenašli odpověď. Branky dali Martin Novotný a Peter Trška. Zlín má v pátečním kole volno, nejbližší zápas odehraje v neděli 3. října na ledě mistrovského Třince.
9.kolo, út 28.9.2021, Zimní stadion, Olomouc
HC Olomouc
Berani Zlín
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. min Kucsera (David Krejčí), 24. Řezníček (Kunc, J. Káňa), 35. J. Knotek (Burian, Švrček), 43. Ondrušek (David Krejčí, J. Káňa) - 12. M. Novotný, 55. Trška (T. Mikúš, R. Veselý). Rozhodčí: Pešina, Pilný – Kajínek, Axman. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 114. Střely na branku: 29:29. Zblokované střely: 17:9. Hity: 4:3. Vhazování: 25/56 (45%) - 31/56 (55%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

J. Sedláček – T. Černý, Ondrušek (C), Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner – Kucsera, David Krejčí (A), J. Káňa – Navrátil, J. Knotek (A), Burian – Kunc, Nahodil, Klimek – Bambula, P. Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták, Tomajko, Falter.

Huf - M. Novotný, Trška, Suhrada, Žižka (A), Gazda, Matyáš Hamrlík, Dluhoš - Kubiš (C), T. Mikúš, Šlahař - R. Veselý, Honejsek, Köhler (A) - Fryšara, Hejcman, Okál - Karafiát, P. Sedláček, Sebera. Trenéři: Martin Hamrlík, L. Jenáček, Hrazdira.

Kohouti měli doslova raketový vstup do zápasu a za pouhých 22 vteřin od úvodního buly otevřeli střelecký účet duelu. David Krejčí našel volného Kucseru, který pálil z prostoru kruhu přesně do sítě - 1:0. Berani v sestavě bez gólmana Kašíka a kapitána Fořta hráli ve 4. minutě po faulu Koloucha přesilovku a vytvořili před olomouckých gólmanem Jakubem Sedláčkem velký tlak, Mikúš mířil do brankové konstrukce, v závěru početní výhody pálil od modré čáry Gazda. Hra se poté v dalších minutách vyrovnala a Berani byli hodně nebezpeční. Vyrovnání měli na holi Mikúš a z průniku Honejsek. Udeřilo ve 12. minutě, Krejčí upadl ve středním pásku, k puku se dostal Novotný a tvrdou ránou do horního růžku vstřelil krásný gól - 1:1. Hanáci si poté vytvořili značný tlak, ve 14. minutě se neprosadili v koncovce Klimek, Kunc a Kolouch. I další příležitosti na obou stranách zůstaly nevyužity a vyrovnaný stav 1:1 vydržel až do první sirény.

Olomouc začala druhou třetinu přesilovkou, ale Berani hráli velmi pozorně v defenzívě a nepustili útočníky Mory do vážnější šance. Domácí strhli vedení ve 24. minutě na svou stranu. Gól dal bývalému chlebodárci obránce Řezníček, jehož rána propadla Hufovi z lapačky do brány - 2:1. Zlínští inkasovali laciný gól a opět museli dotahovat těsný náskok soupeře. Berani poté přečkali bez újmy na skóre další oslabení, na Hufa v koncovce nevyzráli Káňa a Ondrušek. Hanáci se prosadili až při rovnovážném stavu hráčů na ledě, ve 34. minutě zajistil dvougólový náskok Knotek, když střelou po ledě mezi betony překonal Hufa - 3:1. Závěr třetiny patřil hostům, kterým se přilepila i smůla na hokejky. V 38. minutě Veselý orazítkoval jen břevno Sedláčkovy svatyně. Na druhé straně trefil tyčku i Bambula.

I vstup do třetí třetiny měli domácí úspěšný. Po drtivém tlaku v přesilovce se radoval z gólu ve 43. minutě kapitán Ondrušek, když jeho pumelice se zastavila až v síti - 4:1. Berani dostali příležitost ke snížení v početní výhodě, ale Sedláček předvedl skvělé zákroky po střelách Mikúše a Okála. Utkání moravských rivalů se poté jen dohrávalo, Zlín ještě zkorigoval nepříznivý stav přesilovkovým gólem v 55. minutě. Nejvytíženější hokejista extraliga Trška vyslal od modré čáry nechytatelnou dělovku, která za Sedláčkem málem roztrhla síť - 4:2.

Nejlepší hráči: David Krejčí - Martin Novotný.

Jan Tomajko (hlavní trenér HC Olomouc): "Byl to pro nás velmi těžký zápas. Začali jsme v první třetině dobře, každá pětka hrála v úvodu dobře. Poté jsme odešli, hráli jsme oslabení, soupeř se do utkání dostal a srovnal stav. Zlín měl v první třetině hodně šancí, ze kterých mohl skórovat. Nám pomohlo i štěstí a výborně zachytal Kuba Sedláček. Zápas rozhodl druhý gól, který nás uklidnil. Poté jsme hru kontrolovali, i když si Zlín vytvořil další šance a předvedl velmi dobrý výkon."

Martin Hamrlík (hlavní trenér PSG Berani Zlín): „Gratuluji Olomouci k výhře. Odehráli jsme dobrý zápas, který zlomila druhá branka. Byla laciná, ale to se dá říct i o třetím gólu, protože jsme před bránou nechali úplně volného hráče. Poté jsme už bojovali s tím, abychom zápas se ctí dohráli. Dopoledne jsme měli rozbruslení, nešlo nic podstatného změnit. Řekli jsme klukům, ať se nebojí hrát a nepřevládá v hlavách strach z vítězství před touhou zvítězit. Když budou takhle hrát, dáme v první třetině dva, tři góly, štěstí bude na naší straně, kluci se v dalších zápasech chytnou a sebevědomí půjde po malých krůčcích nahoru."