Berani prohráli poprvé v sezoně s Piráty, v Chomutově je vychytal Lukeš

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 38. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Piráti Chomutov 0:2 a poprvé vyšli v letošní sezoně se Severočechy bodově i střelecky naprázdno. Prim v důležité bitvě hráli oba brankáři. Berani nepřekonali ani jednou mladíka Štěpána Lukeše, který pochytal všech 27 střel. Rozhodujícím okamžikem utkání se stala 23. minuta, kdy kotouč usměrnil šťastnou tečí do sítě sváteční střelec Jakub Chrpa. Zlínská družina sáhla necelé tři minuty před třetí sirénou k power play, nicméně Piráti přidali pojistku na své vítězství gólem do prázdné sítě. Zlín čeká v dalším kole (pátek 12. ledna v 17:30 hodin) domácí duel s lídrem extraligy z Plzně, jedná se o výroční utkání v rámci 50 sezon zlínského hokeje v nejvyšší soutěži.
38.kolo, ne 7.1.2018, SD Arena, Chomutov
Chomutov
2:0
( 0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. min Chrpa (Dietz, Chlouba), 59. Chlouba (Vondrka). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič (Slovensko) – Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:3. Využití: bez. Diváci: 3 968. Střely na branku: 29:27. Zblokované střely: 14:9. Hity: 9:9. Vhazování: 35/63 (56%) - 28/63 (44%). Průběh utkání: 2:0.

Š. Lukeš – Valach, Grman, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, L. Chalupa – Vondrka, Huml, Koblasa – Šťovíček, V. Růžička ml., A. Dlouhý – V. Tomeček, Smejkal, Poletín – J. Havel, Chlouba, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný, Martínek.

Kašík – D. Nosek, Freibergs, Matějíček, Žižka, Řezníček, Valenta, Ferenc – Kubiš, D. Šťastný, O. Veselý – Okál, Honejsek, Roberts Bukarts – J. Ondráček, Fořt, Klhůfek – Fryšara, P. Sedláček, Popelka. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Zlín hrál hned ve 3. minutě výhodu přesilové hry po faulu Grmana, ale za pozornost stála jen střela Okála, brankář Chomutova Lukeš byl na místě. V 7. minutě se prodral před gólmana Kašíka domácí Havel, ale zlínského fantoma z blízkosti nepřekonal. Po prohřešku Šťastného si zahráli úvodní přesilovku i Piráti, do velké šance se dostal Koblasa, naštěstí se Kašík stihl přemístit a střelu lapil. Chomutov měl postupem času více ze hry, na Kašíka mířili Vondrka, Šťovíček, Koblasa a z dorážky Smejkal. Po střele Chlouby z prostoru pravého kruhu zvonila ve 14. minutě tyčka. Berani měli šanci otevřít střelecký účet utkání při početní převaze v závěru úvodního dějství, jenže Žižka v pádu trefil rovněž tyčku!

Piráti se dostali do vedení na začátku druhé třetiny po gólu, který posvětil až videorozhodčí. Střelu Dietze od modré čáry tečoval za Kašíkova zada zdviženou holí Chrpa, gól nakonec po zkoumání situace ze strany sudích platil. Berani zatlačili při další přesilovce, formu Lukeše prověřili Honejsek, Veselý a Kubiš, který orazítkoval i tyč! Skóre však zůstalo beze změny. Rušný okamžik nastal v polovině utkání, v oslabení ujel Dlouhý a Nosek zatáhl za ruční brzdu. Nařízené trestné střílení zůstalo nevyužito, Kašík se nenechal překvapit. Zlínu vůbec nevycházely přesilové hry a domácí uhájili těsný náskok do druhé sirény.

Hned v úvodu třetí třetiny hrál Chomutov přesilovku a nejblíže k druhému gólu domácích by Koblasa, jeho střelecký pokus těsně minul tyčku. Berani prahli po srovnání stavu, v pořadí již šesté přesilovce uzamkli Piráty v obranném pásmu, příležitosti si vytvořili Fořt, Valenta a Ondráček, ale Lukeš byl nadále neprůstřelný. Skvělé zákroky předváděl i Kašík, kryl velké šance Šťovíčka a po rychlém brejku i Tomečka. Berani sáhli necelé tři minuty před závěrem základní hrací doby ke hře bez brankáře, ale tento risk bohužel nevyšel. Kapitán Vondrka přenechal kotouč Chloubovi, který měl před sebou prázdnou bránu. Veselý a spol. poprvé v letošní sezoně prohráli s Piráty, navíc vyšli zcela naprázdno v koncovce. Mladík Lukeš vychytal první čisté konto v extralize.

Nejlepší hráči: Štěpán Lukeš - Libor Kašík.

Vladimír Růžička st. (hlavní trenér a sportovní manažer Piráti Chomutov): „Byl to hodně vyrovnaný zápas na jeden gól. Mohl vyhrát kdokoliv, nakonec jsme byli šťastnější my. Jsme rádi, že máme tři body, které jsme získali po dlouhé době. Už je před námi jen pár kol, takže se musíme připravovat na další zápasy, protože už se rozhoduje a bojujeme o desítku.“

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Hodnocení je úplně jednoduché, bez branek nemůžeme vyhrát. Hrozně se na góly nadřeme, v posledních zápasech jsme na jeden gól vyhráli v Třinci a prohráli v Olomouci. Nejsme úspěšní v přesilových hrách, kterých jsme měli i proti Chomutovu dost. Mrzí nás to, protože jsem tady mohli bodovat. Měli jsme na to."