Berani se nevzdávají, doma porazili nebezpečné Vítkovice

Hokejisté PSG Berani Zlín porazili v zápase 49. kola Tipsport extraligy 2021/22 na domácím ledě tým HC Vítkovice Ridera 4:1 a bodovali již počtvrté v řadě. Kubiš a spol. stále živí naději na odpoutání se z poslední příčky. Berani stáhli ztrátu na konkurenční Kladno na rozdíl již dvanácti bodů. Zlínští šli do vedení v první třetině. Ostravané svou nedisciplinovaností nabídli Beranům dvojnásobnou přesilovku, kterou ve 27. minutě využili. Ridera snížila na rozdíl kontaktního gólu, ale Zlín ještě před druhou sirénou šel zpět do dvougólového náskoku. Hosté doplatili na častá vyloučení, při jednom z nich srdnatě bojující zlínští hráči uzavřeli skóre. Branky dali Pavel Makarenko, Valentin Claireaux, Ondřej Němec a Darek Hejcman. Zlín hraje v neděli 6. února na ledě Hradce Králové, zápas vysílá Česká televize na programu ČT 3 od 18.20 hodin.
49.kolo, pá 4.2.2022, ZS Luďka Čajky, Zlín
HC Vítkovice Ridera
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. min Makarenko (Ferenc, Suhrada), 27. Claireaux (Gazda, Honejsek), 36. O. Němec Claireaux, Mallet), 53. Hejcman (O. Němec, Suhrada) - 34. Lakatoš (Marosz). Rozhodčí: R. Svoboda, Kika - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:6, navíc P. Sedláček (Zlín) na 5 minut, J. Hruška na 10 minut, Lindberg na 5 minut a do konce utkání, Lednický (všichni Vítkovice) na 5 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (omezený počet). Střely na branku: 22:25. Zblokované střely: 19:17. Hity: 4:7. Vhazování: 29/57 (51%) - 28/57 (49%). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Kašík - Gazda, M. Novotný, Suhrada, O. Němec (A), Ferenc, Žižka - Mallet, Claireaux, Honejsek - Michasenok, Hejcman, Köhler - Zabusovs, R. Veselý, Kubiš (C) - P. Sedláček (A), Makarenko, Okál - od 25. min navíc Fryšara. Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Stezka - R. Polák (C), Solovjev, Stehlík, Plášil, L. Kovář, Koch - Lakatoš, J. Hruška (A), L. Krenželok (A) - Kalus, Flick, R. Bondra - Lindberg, Marosz, Lednický - Fridrich, Chlán, Bernovský. Trenéři: Holaň, Philipp.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Libor Kašík - Dominik Lakatoš.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Zápas mohl být v 5. minutě již rozhodnutý. Vstup do utkání jsme měli vlažný, špatně jsme bruslili, nezahráli jsme dobře přesilovky. Nastartoval nás první gól Pavla Makarenka, kdy jsme paradoxně po špatné přesilovce dali gól ze střely kousek pod modrou. To nám nalilo síly, poté jsme se zlepšili a šly nám lépe nohy. Jak jsem říkal už několikrát, když vedeme, tým je úplně jiný než když prohráváme. Pak už jsme zápas vybojovali, brankář Kašík nás hodně podržel. Šli jsme za výhrou a závěr jsme zvládli."

Radek Philipp (asistent trenéra HC Vítkovice Ridera): "Z naší strany to bylo nepovedené utkání. Vázlo nám založení od obránců, byli jsme slabší v předbrankovém prostoru jak u nás, tak u soupeře. Nevyhrávali jsme osobní souboje, Zlín vyhrál zaslouženě. Bylo spoustu vyloučení, některá vyplynula ze hry, některá byla z naší strany naprosto zbytečná. I to rozhodlo zápas."