Berany stále trápí koncovka, jeden gól na body v Litvínově nestačil

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 16. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu HC Verva Litvínov 1:2 a připsali si devátou prohru v řadě. Po bezbrankové úvodní třetině vyústil tlak Severočechů ve 25. minutě ve vedoucí branku. Verva navýšila vedení na začátku třetí třetiny. Zlínští opět doplatili na žalostnou koncovku, která je trápí poslední týdny. Litvínovskou obranu překonali až v 60. minutě zásluhou využité přesilovky. Kontaktní gól však přišel pozdě, na bodový zisk to i přes výborný výkon brankáře Daniela Hufa pod Krušnými horami nestačilo. Jediný gól dal Oscar Flynn. Zlín hraje v neděli 24. října doma s Kometou Brno, začátek v 15:30 hodin.
16.kolo, pá 22.10.2021, ZS Ivana Hlinky, Litvínov
HC VERVA Litvínov
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. min P. Zdráhal (Estephan, Jarůšek), 42. Demel (P. Straka) - 60. Flynn (O. Němec, Trška). Rozhodčí: Horák, Hodek – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 544. Střely na branku: 37:18. Zblokované střely: 23:11. Hity: 22:16. Vhazování: 36/64 (56%) - 28/64 (44%). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Godla - Irving, Hrbas, Stříteský, Balinskis, Demel, D. Zeman, Strejček - P. Zdráhal, Estephan, Jarůšek - F. Lukeš (A), V. Hübl (C), Pospíšil - P. Svoboda, Gerhát, P. Straka (A) - Havelka, Latta, Zygmunt. Trenéři: Országh, V. Sýkora, Tvrzník, Orct.

Huf - O. Němec (A), Dluhoš, M. Novotný, Trška, Gazda, Žižka (A), od 21. min Ferenc - Honejsek, A. Zbořil, Okál - Vopelka, Hejcman, T. Mikúš - Flynn, R. Veselý, Köhler (C) - Fryšara, P. Sedláček, Karafiát. Trenéři: L. Jenáček, L. Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Litvínov začal zápas zostra a hned v úvodní minutě Lukeš po Pospíšilově nahození trefil konstrukci Hufovy svatyně, hned v následující minutě Přemysl Svoboda se prodral před hostující brankoviště, ale kličku do forhendu nedotáhl do úspěšného konce. Verva hrozila i nadále, teč Havelky mířila na Hufa, střelecký pokus Latty byl neúspěšný a dvakrát se uvedl pumelicí od modré čáry kanadský bek Irving. Domácí hráli po faulu zastupujícího kapitána Köhlera přesilovou hru, na Hufa pálil Straka, ale Berani se ubránili. Severočeši byli nadále aktivnějším týmem a zbrzdilo je vyloučení Demela. Zlínští v početní převaze zatlačili, na gólmana Godlu mířili Zbořil, Němec a Gazda bez úspěchu, ale Litvínov se ubránil v oslabení bez újmy. Brankáři na obou stranách byli bezchybní a diváci se nedočkali v úvodní třetině žádného gólu.

I ve druhé třetině měli domácí zřetelnou převahu. Ve 24. minutě se dostali do přečíslení Zdráhal s Estephanem, naštěstí pro hosty kanadský forvard trefil jen zlínského gólmana. Verva otevřela střelecký účet duelu ve 25. minutě, kdy její tlak vyústil ve vedoucí gól. Po přečíslení a přihrávce od Estephana mířil pohotově nad Hufovu lapačku střelec Zdráhal - 1:0. Za půldruhé minuty měli domácí na holi další gól, Straka se dostal do úniku, ale Huf vyrazil kotouč do bezpečí. Severočeši byli nadále při chuti, Berani se vymanili ze sevření až ve 33. minutě. Nejdříve se neprosadil Okál, poté šla teč Vopelky těsně vedle tyčky. Berani poté chybovali na modré čáře a mohli děkovat jen Hufovi, který vychytal nájezd Kanaďana Lattu. Příležitost Zlína na vyrovnání odmítl Godla, který ránu Honejska z prostoru kruhu vyrazil betonem. Dvě minuty před druhou sirénou stálo na straně hostů i štěstí, neboť Straka po přečíslení trefil tyčku.

Zlín inkasoval druhý gól na začátku třetí třetiny, obránce Demel v prostoru kruhu překonal ve 42. minutě Hufa, který se nestihl přemístit - 2:0. Šance na kontaktní gól přišla prohřešku Havelky, ale Berani ani druhou početní výhodu nevyužili. Godlu ohrozil jen Honejsek, obránce Němec pálil vedle. Berani jsou v koncovce v poslední době na štíru a potvrdil to i Veselý. Zlínští v samotném závěru přece jen našli recept na překonání litvínovského gólmana. Za šest vteřin potrestali faul Hrbase, když přesilovku využil Flynn, který poslal kotouč z dorážky do sítě - 2:1. Domácí si vzali trenérskou výzvu, a protože neuspěli, hráli hosté do třetí sirény další přesilovku. Verva se už ubránila a dovedla souboj do vítězného konce.

Nejlepší hráči: Giorgio Estephan - Daniel Huf.

Vladimír Országh (hlavní trenér HC Verva Litvínov): "První třetina byla víceméně vyrovnaná. Měli jsme tam sice pár šancí, ale nic převratného, soupeř byl nebezpečný. Ve druhé třetině jsme už dominovali, měli jsme spoustu šancí a škoda, že jsme nešli do většího vedení. Rovněž podobně vyzněla polovina třetího dějství. Zlín snížil na konci zápasu a samotný závěr byl velmi dramatický. Jsme rádi za tříbodové vítězství, protože potřebujeme body. Pro nás to byl důležitý zápas proti urputnému soupeři. Radujeme se, že jsme navázali na předchozí domácí výhru."

Luboš Rob (první asistent trenéra PSG Berani Zlín): "V každém zápasem chceme získat první body, a na to jsme se chystali i v Litvínově, který byl favoritem utkání. První třetinu jsme ještě odehráli slušně, domácí využili našeho propadu ve vlastním pásmu. Obránce ztratil kotouč a domácí brejk proměnili. Hodně nás podržel brankář Huf. Druhou třetinu jsme odehráli velmi špatně, nedostávali jsme se do držení kotouče, naopak jsme je ztráceli a byli pod tlakem. Na bránu jsme vystřelili snad jen dvakrát, třikrát. Máme velký problém vstřelit branku. I když jsme prohrávali 0:2, stále jsme věřili, že můžeme gól dát. Poté je otázka minuty, kdy můžete vstřelit gól, ale bohužel jsme to už nestihli."