Tým Aukro Berani Zlín nestačil na Vítkovice a prohrál v divokém zápase vysoko 3:7

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v utkání 14. kola Tipsport extraligy s týmem HC Vítkovice Ridera 3:7. Veselý a spol. nevstoupili úspěšně do druhé čtvrtiny základní části a po předchozí pětizápasové bodové šňůře vyšli naprázdno. Vítkovice po předchozích nepřesvědčivých výkonech zabraly a získaly s Berany všechny body po osmi zápasech a více než dvou letech. Ostravané vedli po dvou třetinách již 4:1, ale Zlín dokázal zásluhou dvou rychlých branek na začátku třetí třetiny snížit na rozdíl kontaktního gólu. Po ostrém faulu kapitána Veselého dokázali hosté během pětiminutové přesilovky vstřelit dva góly v rozmezí 78 vteřin i zásluhou hattricku nejlepšího hráče večera Jakuba Lva. Berani už nenašli odpověď, zápas jim nevyšel a inkasovali v letošní sezoně největší příděl gólů. Branky zaznamenali Pavel Kubiš, Antonín Honejsek a David Šťastný. Zlín hraje v pátek 20. října na ledě Pardubic.
14.kolo, út 17.10.2017, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
3:7
(0:1, 1:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 33. min Kubiš (Valenta, Fryšara), 41. Honejsek (Freibergs), 42. D. Šťastný (Freibergs, Roberts Bukarts) - 10. Lev (Baranka, Sloboda), 30. P. Zdráhal (Kolouch, Hrbas), 34. Lev (Tybor, Sloboda), 35. Dej (Trška, Olesz), 53. Lev (Baranka, Sloboda), 54. D. Květoň ((Trška), 56. Olesz (Kolouch). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Kis, Rampír. Vyloučení: 6:8, navíc O. Veselý (Zlín) na 5 minut a do konce utkání, Lev (Vítkovice) na 10 minut. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 017. Střely na branku: 35:42. Zblokované střely: 4:7. Hity: 7:10. Vhazování: 30/68 (44%) - 38/64 (56%). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:7.

Kašík (od 41. Štůrala) - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Gazda - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Kolouch, Szturc - Š. Stránský, Hudeček, Kurovský - Tomi. Trenéři: Petr, Trnka.

Nejlepší hráči utkání: Pavel Kubiš - Patrik Bartošák.

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): „Nehráli jsme dobře, byli jsme málo aktivní. Věděli jsme, co chceme, ale to, co nás zdobilo ke konci zápasu s Plzní, tam nebylo. Dostali jsme se do tempa ze začátku třetí třetiny, kdy to vypadalo na boj o body, ale vyloučení Veselého rozhodlo. V tento moment se už se zápasem nedalo nic dělat.“

Jakub Petr (generální manažer, hlavní trenér HC Vítkovice Ridera): „Byl to pro nás šestý zápas ve dvanácti dnech, i tak jsme ale do utkání vstoupili aktivně a hráli jsme dobře v osobních soubojích. Byli jsme konečně po dlouhé době produktivní v přesilovkách, dali jsme v nich snad víc gólů, než loni za půlku sezony. Prostě přišel zápas, kdy nám to tam napadalo. Věřím, že zranění Rastislava Deje nebude až tak zlé, jak to ze střídačky vypadalo.“